Juniorzy z szansą postawienia kropki nad “i”

13. kolejka juniorskich rozgrywek upłynie pod znakiem wyjazdu do Brzózy Stadnickiej na mecz ze Startem. I to właśnie wtedy, w najbliższą sobotę o 11:00 młodzieżowcy Sokoła staną przed szansą zagwarantowania sobie awansu do przyszłorocznych rozgrywek Klasy Okręgowej juniorów starszych. Jednak aby tego dokonać należy w najbliższym meczu zgarnąć trzy punkty. Dodatkowo musimy czekać na rezultat meczu Sitowianka – ŁKS Łukawiec, a to za sprawą walkowera przyznanego ŁKS-owi za ostatni mecz z Sawą, gdzie na boisku lepsi okazali się juniorzy z Soniny. Przeciwnikiem Sokołów będzie jednak trzecia w tabeli ekipa Startu, dlatego można spodziewać się ciekawego widowiska.

Sprawa w tabeli wygląda następująco: Sokół z kompletem punktów prowadzi w rozgrywkach i na sześć kolejek ma czternaście punktów przewagi nad drugim ŁKS Łukawiec. Jeszcze po 12. kolejce sytuacja wyglądała jeszcze lepiej – ŁKS stracił u siebie punkty z Sawą (porażka 0:3), ale odzyskał po walkowerze*. Co musi się stać, żeby świętować awans już w sobotę? Sokół musi zgarnąć w Brzózie Stadnickiej trzy punkty, natomiast ŁKS musi przegrać. W innym przypadku juniorzy starsi z Łukawca zachowają jeszcze iluzoryczne szanse na doścignięcie Sokoła, ale tylko wtedy gdy Sokół nie będzie punktować wcale, a ŁKS nie straci  punktów ani raz. Mimo komfortowej sytuacji na otwarcie szampana jest jeszcze zbyt wcześnie i wszystko wyjaśni się najwcześniej przed 17:00 (mecz Sitowianka – ŁKS rozpocznie się dopiero o 15:00).

Nasi sobotni przeciwnicy jak do tej pory zdobyli 19 punktów, na co składa się 5 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki i bilans bramkowy 24:20. Ciężko powiedzieć, jak dużym atutem młodzieżowców z Brzózy jest ich własny stadion. Dotychczas u siebie Start przegrał tylko raz (2:3 z Brzegiem Białobrzegi). Dodatkowo Start na własnym boisku trzykrotnie wygrywał (z Włókniarzem 2:1, Sawą 3:0 i Sitowianką 2:1) i dwukrotnie remisował (z ŁKS Łukawiec 2:2 i Leśną Wólka Podleśna 1:1). Z kolei bilans Startu na wyjeździe to 1 zwycięstwo (z Gromem 4:1), dwa remisy (z Włókniarzem 1:1 i Leśną 2:2) plus dwie porażki (z Sokołem 3:6 i Sitowianką 1:2).

Juniorzy:

Start Brzóza StadnickaTG Sokół Sokołów Małopolski

(sobota 30 kwietnia, 11:00, w Brzózie Stadnickiej)

 

Program 13. kolejki Klasy A (JS):
Start Brzóza Stadnicka – TG Sokół Sokołów Małopolski (11:00)
Sawa Sonina – Astra Medynia Głogowska (11:00)
Grom Handzlówka – Brzeg Białobrzegi (15:00)
Sitowianka Budy Łańcuckie – ŁKS Łukawiec (15:00)
Włókniarz Rakszawa – Leśna Wólka Podleśna (15:00)

*źródło: wyniki.podkarpackizpn.pl

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com