Juniorzy zaczęli od remisu. Seniorzy zagrają z rewelacją sezonu

Ciężki mecz czeka dziś sokołowskich seniorów, którzy wyjadą po punkty do Żołyni, gdzie o 14:00 będzie na nich czekać drużyna Błękitu. Ekipa beniaminka co prawda w jesiennym starciu uległa naszym zawodnikom, ale.. warto rzucić okiem na tabelę, gdzie nasi rywale plasują się na bardzo wysokim, czwartym miejscu, z realnymi wciąż szansami na awans do IV ligi. Trochę pechowo sezon zaczęli nasi juniorzy, którzy mimo wyraźnej przewagi zremisowali z liderem z Czarnej 1:1 (0:1). Gola na wagę punktu zdobyl Bartosz Śliż, który wykorzystał dogranie z narożnika pola karnego. Pozostałe wyniki naszych grup w rozwinięciu wpisu.

Sokół rozpoczął rundę niefortunnie, bo od trzech porażek. Wynikało to trochę z pecha (bardzo dużo absencji), a trochę z kiepskiej gry. Na szczęście kryzys mamy już chyba za sobą, bo w trzech kolejnych meczach porażki już nie przyszły, chociaż trzeba przyznać, że sytuacja w tabeli nie jest szczególnie korzystna (przegrane z Sawą i Dynovią miały na to duży wpływ). Na dziesięć kolejek przed końcem rozgrywek TGS zajmuje 10. miejsce, które, na co liczymy, uda się po dzisiejszym meczu poprawić. Ale łatwo nie będzie.

Raczej nie ma co liczyć na powtórkę wyniku z rundy jesiennej. Błękit wygrywał w tej rundzie m.in. ze wzmocnioną doświadczonymi graczami rezerwą Resovii. Przeciwnikowi zdarzały się też wpadki, jak chociażby porażka na własnym boisku z Crasnovią. Kolejnym atutem graczy Błękitu jest własne boisko, na którym mają dobry bilans – 6 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki. Kluczową postacią zespołu z Żołyni jest Marcin Dudek – jeden czołowych strzelców tego sezonu, który ma na koncie już 15 goli.

Pozytywem jest to, że Sokół z meczu na mecz prezentuje coraz lepszą piłkę. Na odpoczynek nie będzie dużo czasu, bo już 2 maja o 17:00 zagramy u siebie z Aramixem Niebylec.

Wyjazd na mecz o 12:15 ze stadionu.

Junior starszy:

TG Sokół Sokołów Małopolski – Wisłok Czarna 1:1 (0:1)

Bramki: B.Śliż (58′) – K.Biernat (45′)

Skład: Ł.Surowiec – B.Łuszczki, K.Jakubiec, A.Mazur, B.Boguń (87′ J.Handermander), K.Białek (46′ R.Pietroński), J.Kołodziej, S.Olszowy, B.Maksym, B.Śliż (65′ H.Olszowy), M.Rak

Juniorzy z Sokołowa od samego początku mozolnie budowali akcje pod bramką przeciwnika, ale nie potrafili wykorzystać optycznej przewagi w polu. W końcówce pierwszej połowy napastnik drużyny gości wykorzystał nieuwagę defensywy Sokoła, wyprzedził naszych zawodników i lekkim, mijającym bramkarza strzałem pokonał Łukasza Surowca. Była to jedna z niewielu sytuacji lidera z Czarnej. Po zmianie stron przewaga Sokołów była jeszcze bardziej wyraźna, a mimo sytuacji m.in. Michała Raka, Huberta Olszowego czy Sebastiana Olszowego wynik pozostawał bez zmian. Jedynego gola dla młodzieżówki Sokoła zdobył Bartosz Śliż z rocznika 2002, który otrzymał podanie z narożnika i mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi z Czarnej. Mimo dużej przewagi w końcówce więcej bramek już nie padło, ale z przebiegu samego spotkania można być zadowolonym.

Młodzik D1

Ziomki III Rzeszów – TG Sokół Sokołów Małopolski 1:2

Orlik E1 (gr. 1)

Sawa Sonina – TG Sokół Sokołów Małopolski 0:7
TG Sokół Sokołów Małopolski – Arka Albigowa 2:2
TG Sokół Sokołów Małopolski – Stal II Łańcut 7:2

Orlik E1 (gr. 3)

Crasnovia Krasne – TG Sokół III Sokołów Małopolski 6:0
Orzeł Wólka Niedźwiedzka – TG Sokół  III Sokołów Małopolski 0:4
TG Sokół III Sokołów Małopolski – Błękit Żołynia 3:0

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com