Juniorzy zawitają do Tyczyna!

Już we wtorek nasi  juniorzy młodsi wybiorą się do Tyczyna, gdzie zmierzą się z rówieśnikami z miejscowego Strugu. Zapowiada się sporo emocji, rywal jest ciekawy. Liczymy na dobry występ i walkę o kolejne ligowe punkty! Start o 13:30. Zbiórka zawodników o 11:50 na naszym stadionie.

Jesienią Strug okazał się niełatwym rywalem i po zaciętym meczu lepsza była sokołowska drużyna, która wygrała ze Strugiem 6:5. Wtedy jeszcze niewielu mogło przewidzieć, że Sokół zostanie mistrzem jesieni, dlatego tym razem rozpoczniemy spotkanie z nieco innej pozycji. Nasz wtorkowy rywal, choć w tabeli zajmuje 8 lokatę, nie będzie łatwym przeciwnikiem. Wystarczy spojrzeć na statystyki – Strug gra dość odważnie – ma na koncie 57 bramek (o cztery mniej niż Sokół). Gorzej wypadają statystyki defensywy (39 straconych bramek przy 19 naszej drużyny). Wracając do statystyk ofensywy należy dodać jednak, że 22 bramki Strug “upolował” w meczu z Wisłokiem Wiśniowa. Jest to wynik godny uwagi, choć odejmując inne spotkania bilans bramkowy Tyczynian jest lekko na minus.

Z pozostałych statystyk, Strug dotychczas zdobył 15 punktów – po dwukrotnym zwycięstwie ze Strumykiem oraz pojedynczych – (na własnym boisku) z Wisłokiem Wiśniowa, Stalą Łańcut i wyjazdowej wygranej z Orłami Rzeszów. Jak się okazuje, Strug trzykrotnie ulegał na własnym terenie – z Izolatorem, Dynovią i Głogovią, a wiosnę rozpoczął od wyjazdowego zwycięstwa w Malawie ze Strumykiem 4:1. Sokoły w ubiegłym tygodniu pokonały natomiast Orły Rzeszów 2:0.

Trzymamy kciuki za naszych młodzieżowców, którzy z pewnością będą mieli ambicję, by w najbliższy wtorek podtrzymać dotychczasową, wspaniałą ligową passę!

Program 15 kolejki Klasy Okręgowej juniorów młodszych:

Strug Tyczyn – TG Sokół (wtorek, 13:30)
Grodziszczanka – Dynovia Dynów
Strumyk Malawa – Głogovia Głogów
Orły Rzeszów – Wisłok Wiśniowa
Izolator Boguchwała – Victoria Budy Głog.
Stal Łańcut – Pogoń Leżajsk

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com