Juniorzy ze zdecydowanym zwycięstwem w Medyni!

Młodzieżowcy Sokoła, pomimo dużych roszad kadrowych pokonali zdecydowanie rówieśników z Astry Medynia Głogowska, wygrywając na terenie rywala aż 1:7 (0:4). Było to ósme zwycięstwo Sokołów – do rozegrania na jesień zostało już tylko jedno spotkanie! Bramki w dzisiejszym meczu zdobywali: Bartosz Mika (cztery trafienia), Bartłomiej Bałamut, Karol Berkowicz i Bartłomiej Maksym. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Dudek.

Sokół musiał sobie dzisiaj poradzić bez kilku podstawowych zawodników: Bogunia, Jakubca, Rodzenia, Szmyda, Białka i braci Raków. Zamiast nich od pierwszej minuty zagrali Damian Konefał i Michał Matuła, a udane powroty zaliczyli Patryk Maksym (powrót po kontuzji) i Michał Nycz, dla którego był to powrót do gry w zespole po kilkuletniej przerwie. Przemeblowany Sokół, mimo dużych roszad kadrowych nie dał rywalom szans i już do przerwy prowadził w Medyni 4:0.

Pierwsza bramka (Bałamuta) padła bezpośrednio z wolnego (odgwizdanym po zagraniu piłki ręką przez gracza Astry). Bramka na 2:0 wpadła po rajdzie Miki, który minął kilku zawodników Astry i pokonał bramkarza. Na 3:0 trafił Maksym, a na 4:0 złożyła się gra z klepki Bałamuta, Bandury, Maksyma, po czym wynik podwyższył Mika. Na 5:0 przy bramce Miki asystował Bałamut. Kolejna bramka padła po rzucie wolnym Berkowicza po wcześniejszym faulu na Sidorze. Ostatnia bramka padła po dobitce Miki.

Ozdobą meczu było trafienie Bartłomieja Maksyma, który po asyście Miki przymierzył się do strzału i z dystansu wpakował piłkę tuż pod poprzeczkę bramki gospodarzy. Oprócz tego, dwie bramki padły bezpośrednio z rzutu wolnego – jedna, po trafieniu Karola Berkowicza, który tym samym sprawił sobie urodzinowy prezent, a druga – po strzale Bartłomieja Bałamuta. Graczem meczu został jednak Bartosz Mika, który trafiał dzisiaj aż czterokrotnie (po indywidualnych akcjach). Sokół miał jeszcze więcej okazji do podwyższenia wyniku, ale nie potrafił ich wykorzystać. Nie zmienia to jednak faktu, że było to już ósme kolejne zwycięstwo naszego zespołu. Za tydzień Sokół zakończy jesienne zmagania w lidze – a zagra na własnym boisku z Brzegiem Białobrzegi. Już w tej chwili młode Sokoły imponują statystykami – mają 10 punktów przewagi nad wiceliderem (ŁKS Łukawiec), najmniej straconych bramek w lidze (12) i niemal dwa razy więcej strzelonych bramek niż drugi w tej klasyfikacji zespół Sawy Sonina (Sokół 51 – Sawa 26)! Oprócz tego nasi gracze imponują w indywidualnych statystykach i jest duża szansa na to, że to pomiędzy Sokołami rozegra się walka o koronę króla strzelców. W tej chwili największe szanse na to ma Bartłomiej Bandura (16 goli) i Bartosz Mika (13 goli).

Astra Medynia GłogowskaTG Sokół Sokołów Małopolski 1:7 (0:4)

Bramki: B.Dudek (65′) – B.Bałamut (22′), B.Mika (25′, 40′, 50′, 76′), B.Maksym (39′), K.Berkowicz (64′)

Skład (Astra): D.Kot, K.Babiarz, W.Czerwonka, B.Dudek, M.Dudek, M.Kot, M.Lorenc, H.Michno, J.Michno (80′ A.Wojtanek), R.Panek (46′ K.Ulhurski), M.Rzeszutek (40′ K.Prucnal)

Skład (TG Sokół): H.Wilczak, K.Berkowicz, K.Sidor, M.Matuła, P.Maksym, D.Konefał, D.Gielarowski (46′ M.Nycz), B.Maksym, B.Bałamut, B.Bandura, B.Mika

Komplet wyników 8 kolejki Klasy A juniorów starszych:
Astra Medynia Głog. – TG Sokół Sokołów Małopolski 1:7 (0:4)
Sawa Sonina – Sitowianka Budy Łańc. 8:1
Grom Handzlówka – Start Brzóza Stad. 1:4
Brzeg Białobrzegi – Włókniarz Rakszawa 3:4
Leśna Wólka Podleśna – ŁKS Łukawiec 0:2

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com