Juniorzy zgodnie z planem. Trzy punkty zostają w Sokołowie

Nasi młodzieżowcy rozpoczęli wiosnę od wygranej z Orłami Rzeszów 2:0 (1:0) i pozostają na pozycji lidera Klasy Okręgowej. Dla naszej drużyny trafiali Bartłomiej Bałamut i Sebastian Rodzeń. Oba gole padły po asyście Konrada Białka. W pozostałych meczach wygrywali faworyci, co utrzymuje ligowe status quo.

Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem w związku z problemami transportowymi drużyny Orłów. Po pierwszym gwizdku do głosu doszła nasza drużyna, która opanowała środek pola, jednak później zdarzały się momenty w których niestety mocniejszym fizycznie i bardziej rosłym zawodnikom Orłów udało się konstruować całkiem groźne akcje. Na szczęście w 15 minucie Bartłomiejowi Bałamutowi po dośrodkowaniu od Białka udało się wyprowadzić nasz zespół na prowadzenie. Były jeszcze okazje do podwyższenia wyniku, ale w kilku sytuacjach zabrakło dokładności.

Po zmianie stron ponownie lepsza gra naszego zespołu, ale ponownie kilka razy Sokoły pozwoliły na rozwinięcie skrzydeł Orłom, jednak to, że dzisiaj Rzeszowianie nie trafili do naszej siatki zawdzięczamy ich fatalnej skuteczności (przynajmniej w dwóch sytuacjach). Zdecydowanie lepiej technicznie grający Sokołowianie przypieczętowali zwycięstwo w 58 minucie, gdy po strzale Białka bramkarz odbija futbolówkę wprost pod nogi Rodzenia, a ten ustalił wynik meczu. Były jeszcze okazje do podwyższenia rezultatu ale bardzo dobrze dysponowany był dzisiaj bramkarz Orłów, który był najmocniejszym punktem swojego zespołu.

TG Sokół – Orły  Rzeszów 2:0 (1:0)

Bramki: B.Bałamut (15′), S.Rodzeń (58′)

Skład TG Sokół: M.Batorowicz, B.Bałamut, S.Rodzeń, K.Sidor, K.Jakubiec, P.Maksym, B.Maksym, K.Białek, S.Olszowy, M.Rak, R.Grochala. Na zmiany wchodzili: J.Szmyd, B.Boguń, D.Gielarowski, J.Chmiel, M.Sondej, R.Bizior, M.Holdenmajer

W pozostałych meczach 14 kolejki:
Strumyk Malawa – Strug Tyczyn 1:4
Victoria Budy Głog. – Grodziszczanka 3:0
Głogovia Głogów – Dynovia Dynów 1:3
Wisłok Wiśniowa – Stal Łańcut
Pogoń Leżajsk – KS Przybyszówka

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com