Kamil Sidor Show

Juniorzy stanęli na wysokości zadania i pokonali na własnym boisku Victorię Budy Głogowskie 4:2 (2:0). Choć nie był to mecz jednego aktora, to główną rolę odegrał dzisiaj nasz kapitan – Kamil Sidor, który ustalił wynik do przerwy, popisując się między innymi wspaniałym golem po strzale z ponad 50 metrów, który był największą ozdobą dzisiejszego widowiska. Bramki zdobywali także Sebastian Rodzeń (po rzucie karnym) i Robert Bizior (rocznik 2002), dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Sokoła! Gratulujemy naszemu młodemu zawodnikowi!

Do meczu Sokół przystąpił bez kilku zawodników (w tym Mateusza Raka), ale na szczęście spotkanie już od początku ułożyło się po myśli Sokołowian, kiedy Kamil Sidor po indywidualnym rajdzie przedryblował kilku zawodników gości i pokonał bramkarza. Kilka minut później (ponownie Kamil) przymierzył się z ponad połowy boiska i efektownym, mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Victorii. Był to zdecydowanie jeden z najbardziej efektownych goli oglądanych na stadionie w Sokołowie w przeciągu ostatnich miesięcy. Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie trzecia bramka wisiała w powietrzu, ale ostatecznie wynik nie uległ do przerwy zmianie. Przewaga Sokoła nie ulegała w tym momencie wątpliwości, a nieco słabiej wyszkoleni technicznie zawodnicy z Bud Głogowskich popełniali sporo błędów, co wykorzystywali zawodnicy Sokoła.

Po przerwie do gry wrócili goście, którzy wykorzystali ostudzony zapał naszej drużyny. Mecz był w tej chwili bardziej wyrównany, chociaż  pierwsze zagrożenie ze strony Victorii (zamienione na bramkę) to bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Bramka kontaktowa nieco zmobilizowała nasz zespół, ale gra w dalszym ciągu była nieco szarpana. Niedługo po stracie gola kontaktowego sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu, a na bramkę zamienił go Sebastian Rodzeń. W momencie gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3:1 błąd popełnia nasz bramkarz, po czym zostaje podyktowany rzut karny dla przyjezdnych. Ten także zakończył się celnym trafieniem. Victoria zachęcona szansą na wyrównanie ruszyła do ataku, ale kilkadziesiąt sekund później po celnym dograniu do środka Robert Bizior trafił do bramki i ustalił wynik meczu notując przy tym swój strzelecki debiut w rozgrywkach. Była to już 90 bramka zespołu w bieżących rozgrywkach!

TG Sokół – Victoria Budy Głog. 4:2 (2:0)

Bramki: K.Sidor (6′, 13′), S.Rodzeń (55′-k), R.Bizior (80′) – Goście (50′, 78′-k)

Skład TG Sokół: M.Batorowicz, K.Jakubiec, K.Sidor, M.Sondej, P.Maksym, B.Maksym, B.Boguń, B.Bałamut, J.Szmyd, A.Węglarz, J.Chmiel. Na zmiany wchodzili: R.Bizior, S.Rodzeń, K.Białek, D.Gielarowski

Wyniki sobotnich spotkań Klasy Okręgowej juniorów młodszych:
TG Sokół – Victoria Budy Głog. 4:2 (2:0)
Strug Tyczyn – Grodziszczanka 10:0
Strumyk Malawa – Dynovia Dynów 1:2
Pogoń Leżajsk – Głogovia Głogów 5:5 (2:1)

Już w przyszłym tygodniu przed Sokołem mecz na szczycie ligi – zagramy z Dynovią, która ma tyle samo punktów co Sokół. Tym razem mecz odbędzie się na terenie rywala (23 maja, w sobotę, o 11:00).

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com