Karuzela transferowa (lato 2015)

W Sokołowie na temat  transferów wszystko jest już wiadome. W lidze  wszystko wskazuje na to, że jeszcze nie wszystkie drużyny odkryły wszystkie karty. Więcej szczegółów w rozwinięciu wpisu.

O transferach w lidze wiemy już sporo, choć w dalszym ciągu nie wszystko. Jeśli chodzi o Sokół, to sokołowską ekipę opuściło łącznie czterech graczy. Kolejnych dwóch (Adam Piękoś i Dominik Pietroński) póki co nie wybiegną na murawę w związku ze sprawami osobistymi (Piękoś) i wyjazdem za granicę (Pietroński). Ten drugi powinien jednak być niedługo do dyspozycji trenera. Wcześniej (w trakcie poprzedniego sezonu) swoje występy w drużynie zawiesili Łukasz i Krystian Dec. Oprócz tego zespół definitywnie opuścili: Tomasz Sołtysik (powrót do Bukowej Jastkowice), Łukasz Gaweł (Wilga Widełka) i Mateusz Gorzenik (OKS Markiewicza Krosno). Ponadto po meczu z KP Zabajka karierę sportową zakończył Marcin Darocha.

Jeśli chodzi o nowych graczy naszej drużyny, to warto zwrócić uwagę na sporą liczbę powrotów: Michał Gorący, Jakub Rzeszutek, Bogusław Babiarz i Maciej Rząsa. Oprócz nich kadrę wzmocniło dwóch młodzieżowców – Michał Uram i Patryk Świst oraz trzech bardziej doświadczonych zawodników – Tomasz Głowacki, Mateusz Wilk i Marcin Smężeń. Kadra została wzmocniona na każdej pozycji. Na papierze zespół jest całkiem mocny, a przede wszystkim młody. Szersza kadra pozwoli jednak trochę oszczędzić naszych najmłodszych wychowanków, którzy na wiosnę poprzedniego sezonu często z konieczności zastępowali na boisku starszych zawodników, a plaga kontuzji skutecznie odchudziła kadrę Sokoła do minimum. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej, a szeroka ławka będzie pozytywnie wpływać na formę drużyny.

O tym kto będzie faworytem do walki o awans przekonamy się już po starcie ligi. Na pewno jest kilka drużyn, które jeszcze przed startem ligi prezentują się dość mocno, ale jak pokazują ubiegłe lata, o niespodzianki nietrudno, a najlepszym tego dowodem może być mistrzostwo Europy zdobyte przez reprezentację Danii w 1992 roku, która zastąpiła w ostatniej chwili Jugosławię. Mowa tutaj o Dynovii, która teoretycznie jako zespół biorący udział w przygotowaniach do Klasy A, powinien prezentować niższy poziom, co może być mylące. Czy Sokół będzie stać na walkę o czołowe lokaty. Miejmy nadzieję, że tak, ale czy to się uda, okaże się już wkrótce.

 

Herb TG Sokół Sokołów Małopolski

TG Sokół Sokołów Małopolski

 

Przybyli:
Mateusz Wilk i Michał Uram (KS Stobierna), Tomasz Głowacki (Orzeł Wysoka Głogowska), Patryk Świst (Bratek Bratkowice), Michał Gorący (powrót po kontuzji), Maciej Rząsa i Jakub Rzeszutek (wznowili treningi), Bogusław Babiarz (Górnovia Górno), Marcin Smężeń (Jawor Krzemienica)

Ubyli:
Łukasz Gaweł (Wilga Widełka), Tomasz Sołtysik (Bukowa Jastkowice), Marcin Darocha (koniec kariery), Mateusz Gorzenik (OKS Markiewicza Krosno)


sawa_tgsokolcom

Sawa Sonina

Przybyli:
Jakub Kruk, Michał Pelc (Jawor Krzemienica), Dawid Baran (Wisłok Czarna), Jakub Kruk (powrót po kontuzji), trener Piotr Szmuc (Jawor Krzemienica), Rafał Olcha (Syrenka Roźwienica), Patryk Burak (Jawor Krzemienica),  Sebastian Dobosz (Markovia Markowa), Grzegorz Woźniak (Jawor Krzemienica)

Ubyli:
Łukasz Świst, Bartosz Bereś (Resovia), Karol Wójcik (Stal Rzeszów), Karol Cieślik, Jakub Januszczak, Nazar Miliszczuk (wyjazd za granicę), Sebastian Koryl (?), Adam Bukała (KS Przybyszówka), Przemysław Nycz (Głogovia), Dariusz Róg (Crasnovia), Adrian Czerwiński (Start Pruchnik)


strumyk_tgsokolcom

Strumyk Malawa

Przybyli:
Bartosz Kozicki i Sebastian Mendoń (KP Zabajka), Karol Krzeczkowski (Czarni Kraczkowa)

Ubyli:
Maciej Rusin (MKS Kańczuga), Adrian Szyszka (Crasnovia)


2000000363

Grodziszczanka

Przybyli:
b.d.

Ubyli:
b.d.


2000000370

KS Stobierna

Przybyli:
Hubert Kuca (transfer definitywny), Mateusz Ataman (LKS Trzebownisko), Kamil Jagusiak (transfer definitywny), Kamil Sałagaj (Rudnianka Rudna Wielka),

Ubyli:
Mateusz Wilk i Michał Uram (TG Sokół)


2000000224

Wisłok Strzyżów

Przybyli:
Marcin Warchoł (Czarni Jasło)

Ubyli:
b.d.


2062002522

Bratek Bratkowice

Przybyli:
b.d.

Ubyli:
Patryk Świst (TG Sokół)


717332

Resovia II SMS

Przybyli:
trener Rafał Rajzer (KS Przybyszówka)

Ubyli:
trener Szymon Dusza (juniorzy Resovii), Piotr Tomczyk (Stal Nowa Dęba), Kamil Gąsior (JKS Jarosław), Rafał Ozimek i Jakub Konefał (koniec kariery), Mateusz Różak (Wolania Wola Rzędzińska), Andrzej Zuchowski (wyjazd za granicę)


2000000369

LKS Trzebownisko

Przybyli:
Dawid Kamiński (Lechia Sędziszów)

Ubyli:
b.d.


dabrowki_tgsokolcom

KS Dąbrówki

Przybyli:
Grzegorz Janas (Wisłok Czarna)

Ubyli:
b.d.


2000000365

Astra Medynia Głogowska

Przybyli:
Marcin Micał i Konrad Stępień (Crasnovia), trener Adam Wałczyk (Stal Łańcut), Michał Kucharzyk (Wisłok Czarna)

Ubyli:
Bartłomiej Bać i Adam Kojder (KS Przybyszówka)


jawor_tgsokolcom

Jawor Krzemienica

Przybyli:
zespół wycofał się z rozgrywek

Ubyli:
trener Piotr Szmuc, Jakub Kruk, Michał Pelc (Sawa Sonina), Tomasz Czarnota (wyjazd za granicę), Patryk Więcek (Głogovia), Giorgi Mamukelashvili (?), Grzegorz Woźniak (?), Maciej Nizioł (Strug Tyczyn), Paweł Buczek (nie wznowił treningów), Michał Bąba (Wisłok Czarna)


glogovia_tgsokolcom

Głogovia Głogów Małopolski

Przybyli:
Artur Kadłubkiewicz i Mateusz Dec (Włókniarz Rakszawa), Patryk Więcek (Jawor Krzemienica), Bartłomiej Kłak (transfer definitywny), Bartosz Bereś (Sawa Sonina), Michał Jaśkiewicz (Crasnovia Krasne)

Ubyli:
Miłosz Linek, Dawid Siudy (Czarni Oleszyce), Dariusz Inglot (koniec kariery), Rafał Bernacki i Janusz Kawa (nie podjęli treningów), Michał Gubernat (Korona Rzeszów?)


wislokczarna_tgsokolcom

Wisłok Czarna

Przybyli:
Bartłomiej Wawrzaszek (Błękit Żołynia), Michał Bąba (Jawor Krzemienica), Michał Wygachiewicz i Hubert Chrapek (Crasnovia Krasne)

Ubyli:
Dawid Baran (Sawa Sonina), Krystian Migut (Szarotka Rogóżno), Mariusz Petryk (LKS Wola Dalsza), Grzegorz Janas (KS Dąbrówki)


przybyszowka_tgsokolcom

KS Przybyszówka

Przybyli:
trener Wiesław Gołda (Strug Tyczyn), Adam Bukała (Sawa Sonina), Maciej Micał (Grom Handzlówka), Paweł Prucnal (Staroniwa Rzeszów), Kacper Wiśniewski (Orzeł Wysoka Głogowska), Bartłomiej Bać i Adam Kojder (Astra Medynia Głogowska)

Ubyli:
trener Rafał Rajzer (juniorzy Resovia), Krystian Truchan i Sławomir Niemiec (?)


blazowianka_tgsokolcom

Błażowianka Błażowa

Przybyli:
b.d.

Ubyli:
b.d.


Dynovia Dynów

Przybyli:
Tomasz Hadam i Ireneusz Ślączka (Unum Babice), Damir Mehmedović (Brzozovia Brzozów), Paweł Kulon i Łukasz Kozioł (juniorzy)

Ubyli:
Bartłomiej Chrzan i Michał Banaś (nie wznowili treningów)

Informacje transferowe/sparingowe pochodzą z innych serwisów klubowych. Korekty można zgłaszać w komentarzach 🙂

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com