Kolejne emocje już jutro!

Po świetnym starcie rundy jutro będzie następna okazja, aby zgarnąć kolejne punkty. Do Sokołowa przyjedzie ekipa Włókniarza z Rakszawy, która co prawda jesienią przegrała z Sokołem 3:5, jednak po zmianie trenera zaliczyła całkiem udaną wiosnę, która dała “Włókniarzom” kilka ważnych punktów. Nasz zespół również nie przespał zimy, u nas także nastąpiły spore zmiany i będziemy walczyć o kolejne zwycięstwo. Początek starcia już jutro o 15:30 na naszym stadionie. Zapraszamy!

Mając na myśli Włókniarza warto zwrócić uwagę na czołowego strzelca tej drużyny – Mateusza Deca, który ma już na koncie 17 trafień i wyprzedza Karola Nowaka o jedno “oczko”. Będzie więc okazja do poprawienia statystyk. Liczymy, że to właśnie Karol zbliży się jutro do korony króla strzelców (przyp. grał on w przeszłości w barwach zespołu z Rakszawy). Kolejne ważne postaci Włókniarza to trener Jan Rochecki, niegdyś zawodnik naszego klubu, który przenosząc się do Rakszawy wlał w swój nowy zespół trochę optymizmu (Włókniarz mial po jesieni 10 punktów – jeden mniej od Sokoła).

Jeśli chodzi o wiosenne mecze naszego najbliższego rywala – runda została rozpoczęta od minimalnej porażki z Resovią II (0:1). Oprócz tego Włókniarz przegrał w Rzeszowie z KS Przybyszówka (0:2). Sporym osiągnięciem wydaje się być wywalczenie remisu 2:2 w Medyni Głogowskiej w meczu z Astrą, jednak to wyjazdowe zwycięstwo z Grodziszczanką (3:1) można uważać za dotychczas największy wiosenny sukces rakszawian. Oprócz tego, Włókniarz pokonał Iskrę Jawornik Polski, Głogovię, Sawę Sonina i LKS Trzebownisko, co plasuje Rakszawę na drugim miejscu (licząc wyłącznie rundę wiosenną). Oczywiście pierwsze miejsce należy w tej rundzie do Sokoła. Chciałoby się wierzyć, że tak już pozostanie i nie będzie potrzeby, aby kalkulować utrzymanie w Klasie Okręgowej.

Mecze z Włókniarzem zawsze dostarczały kibicom dużych emocji, chociażby z racji tego, że obie miejscowości dzieli niewiele kilometrów. Przez lata byliśmy również rywalami w tych samych rozgrywkach. Naszym atutem będzie także własne boisko. Miejmy nadzieja, że nie zabraknie również naszych kibiców!

Jeszcze dzisiaj zostanie rozegranych kilka spotkań z naszej grupy rozgrywkowej. W dotychczas zakończonych spotkaniach LKS Trzebownisko zremisował z rezerwami Resovii 2:2 na własnym boisku, co pozwala zachować dystans i da jutro szansę na to, by zbliżyć się do zespołu z Rzeszowa. Czekamy także na wyniki meczów pomiędzy Głogovią i Astrą. Faworytem tego meczu byli zdecydowanie piłkarze Astry. Oprócz tego Piast gra właśnie ze Stalą II Rzeszów (na tą chwilę po I połowie widnieje remis 1:1). O 16:00 w Krzemienicy Jawor podejmie Strug Tyczyn, a pół godziny później do Dąbrówek zawita Dynovia. Na koniec dojdzie do bardzo ciekawego meczu Iskry z KS Stobierna. Obie drużyny walczą o utrzymanie, Iskra walczy praktycznie o “życie”.

Z jutrzejszych spotkań, oprócz meczu Sokoła z Włókniarzem zagra KS Przybyszówka z Sawą Sonina.

26 kolejka Klasy Okręgowej:

Sobota (10.05)
Głogovia Głogów – Astra Medynia Głog. 1:3
LKS Trzebownisko – Resovia II Rzeszów 2:2
Piast Nowa Wieś – Stal II Rzeszów 2:1
Jawor Krzemienica – Strug Tyczyn 0:1
KS Dąbrówki – Dynovia Dynów 0:0
Iskra Jawornik Pol. – KS Stobierna 1:2

Niedziela (11.05)
TG Sokół – Włókniarz Rakszawa 3:4
KS Przybyszówka – Sawa Sonina 1:2

Korzystając z okazji, dziękujemy za regularne odwiedzanie naszej strony i facebookowego profilu, który polubiło już 700 osób! To dla nas kolejny powód do dumy!

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
8 odpowiedzi
 1. Młody

  Z tym odwiedzaniem strony to włącz licznik zeby było widać ile faktycznie ludzi dziennie odwiedza strone a nie jednak osoba może natłuc kilkanaście wejść. ehhhhhhhh

  1. RyanTG

   Gdyby się uprzeć to odsłony (unikalne też) można nabić na różne sposoby. Tutaj chyba nikt nie ma interesu w sztucznym nabijaniu statystyk, a dla mnie to też jest wyznacznik tego czy czytane są inne działy/wpisy. Unikalnych odwiedzin jest w zależności od dnia 200-600. Nie licząc w to rzecz jasna botów.

 2. KS Stobierna

  bez grup młodzieżowych daleko nie pociągniecie niestety… Ale mimo wszystko powodzenia od Stobiernej 🙂