Kolejne wyzwanie Sokoła!

W kolejnym meczu  Klasy Okręgowej seniorzy Sokoła podejmą na własnym boisku Bratek Bratkowice. Drużyna prowadzona przez Arkadiusza Stachyrę lokuje się na 6 miejscu w lidze i ma tyle samo punktów, co Sokół. Zapowiada się ciekawe spotkanie, które rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15:00 na stadionie w Sokołowie. Zapraszamy! Zbiórka zawodników o 14:00.

Mecze z Bratkiem zawsze obfitowały w sporo emocji. Podobnie było w poprzednim sezonie, w którym Sokół co prawda wygrał oba spotkania, ale trzeba przyznać, że zarówno w jednym i drugim meczu łatwo nie było. Tym razem nie zagrają jednak przeciwko sobie bracia Świst, ponieważ zarówno Patryk, jak i Sławomir występują od tego sezonu w naszym klubie. Kolorytu ekipie Bratka dodaje transfer występującego ostatnio w Jaworze Krzemienica Giorgi Mamukelashvilego. Poza tym Bratek utrzymał skład z poprzedniego sezonu, w którym zajął wysokie 5 miejsce, wyprzedzając na sam koniec sezonu naszą drużynę.

W dotychczasowych meczach Bratek wygrał trzy spotkania – z Sawą (1:0), Wisłokiem Czarna (4:0) i KS Przybyszówka (4:0, na wyjeździe). Oprócz tego zespół z Bratkowic remisował z Resovią II (3:3), LKS Trzebownisko (1:1) i Grodziszczanką (2:2). Bratek Bratkowice uległ w tym sezonie dwa razy – u siebie ze Strumykiem Malawa (1:3) i w Dąbrówkach z KS-em (0:4). Ogólny bilans bramkowy rywala jest minimalnie dodatni – 16:13.

Sokół prezentuje póki co dość dobrą formę, a poza meczem z Resovią II (1:4) i drugimi połowami meczów z Sawą i w ostatnim z KS Przybyszówka zespół grał na dobrym poziomie. Oby mecz z Bratkiem był kolejnym, w którym Sokoły pokażą się z dobrej strony! Łatwo nie będzie, ale zespół jak najbardziej stać na zwycięstwo.

TG Sokół Sokołów MałopolskiBratek Bratkowice

(jutro, 15:00, w Sokołowie)

Zbiórka: 14:00

9 kolejka ligowa rozpocznie się z kolei jeszcze w sobotę. Zmierzy się ze sobą 6 ekip (wszystkie o 16:00). Dojdzie do pojedynku beniaminka z Błażowej, który u siebie sprawdzi aktualną formę lidera z Głogowa. Kibiców czeka także potyczka Grodziszczanki z mocnym w tym sezonie LKS Trzebownisko oraz KS Stobierna z Resovią II Rzeszów.

W niedzielnych meczach zagrają wszystkie pozostałe zespoły, a jeszcze o 11:00 do Medyni Głogowskiej przyjedzie Sawa Sonina. Minimalnym faworytem tego meczu wydaje się być zespół Astry, a to za sprawą atutu własnego boiska.  O 15:00 na murawę wybiegną zawodnicy w Dąbrówkach, Strzyżowie (i oczywiście w Sokołowie). Zdecydowanym faworytem meczu w Strzyżowie będzie Wisłok, który zagra z ostatnim w tabeli KS-em Przybyszówka. Sytuacja drużyny z Rzeszowa jest nie do pozazdroszczenia, bo pozostałe drużyny ligi z kolejki na kolejkę powiększają dystans nad Przybyszówką. Ligowego bytu Rzeszowian nie ma co jednak przekreślać, co pokazały bardzo dobrze poprzednie sezony (sytuacja m.in. LKS Trzebownisko, który umiejętnie wygrzebał się z  beznadziejnej sytuacji zaraz po starcie rundy wiosennej 2014/2015). W kolejnym meczu zagrają Dąbrówki i Strumyk Malawa. Podłańcucka ekipa ma problemy ze skutecznością i bramki strzelała tylko w jednym meczu. Atutem Dąbrówek będzie jednak najbardziej szczelna obrona w lidze – KS stracił dotychczas zaledwie 9 goli. Według tabeli jest to co prawda tyle samo co w przypadku Sawy, ale ta de facto straciła na boisku 14 goli. W ostatnim meczu kolejki zmierzą się Dynovia i Wisłok Czarna. Będzie to dla kibiców obu zespołów mecz przyjaźni, ale na boisku walki nie powinno zabraknąć ze względu na to, że obie drużyny potrzebują bardzo mocno ligowych punktów.

Wyniki sobotnich spotkań 9 kolejki:
KS Stobierna – Resovia II 1:3
Błażowianka – Głogovia Głogów Małopolski 0:0
Grodziszczanka – LKS Trzebownisko 2:0

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com