Wisłok Czarna jest naszym kolejnym punktem w ligowym harmonogramie. Podopieczni Krzysztofa Weresa jesienią zwyciężyli u siebie 2:1, ale tym razem liczymy, że trzy punkty zapiszemy na swoje konto. Tym bardziej, że kontynuujemy serię czterech zwycięstw z rzędu.

Nie słabną nasze apetyty, bo po wygranej w Rakszawie powinniśmy myśleć o tym w jaki sposób wziąć rewanż na rywalach z gminy Czarna. W szeregach Wisłoka znajdziemy kilka znajomych twarzy, ale doszło też do kilku mniejszych lub większych zmian kadrowych. Czy wyszło one na plus włodarzom tego klubu?

Zimowe przetasowania w Czarnej

Zacznijmy od nowych twarzy w obozie Wisłoka. Po pobycie w Głogowie do Czarnej zawitał świetnie znany w Sokołowie Piotr Codello. 31-letni ex-Sokół nie nagrał się jednak wiosną zbyt długo, bo z dalszych występów wykluczył go uraz. Również z Głogovii do Czarnej trafił 32-letni napastnik Maciej Hajkowicz, znany między innymi kibicom Raniżovii, gdzie rozgrywał mecze przez dłuższy czas. Obaj gracze, o resoviackich korzeniach to nie jedyne zmiany w kadrze rywala. Z Tomasovii Tomaszów Lubelski dołączył 20-letni Jakub Witkowski, dla którego Czarna jest pierwszym poligonem piłkarskim poza Lubelszczyzną. Podobny kierunek obrał 24-letni Kamil Pisarski (Janowianka Janów Lubelski). Filip Wanic to kolejny nabytek, tym razem 22-letni, a jego ostatnim klubem był KS Przybyszówka. Do tego Kacper Pasierski (ostatnio w LKS Trzebownisko, 21 lat).

W drugą stronę powędrowali – bramkarz Kamil Kowal (wzmocnił bijący się o awans Strug Tyczyn), jedyny brazylijski akcent w naszej lidze – Paulo Bomfim (trafił do Heiro Rzeszów), Paweł Wójtowicz (Aramix Niebylec), Hubert Rączka (KS Zaczernie) i także znany z gry w Sokołowie – Łukasz Gaweł.

Kilka mocnych punktów

Wisłoka ciężko sobie wyobrazić bez jednego człowieka, dlatego zacząć wypada od Krzysztofa Weresa, który swoim piłkarskim doświadczeniem bije zdecydowaną większość graczy rzeszowskiej Klasy O. 36-latek wprowadzał na salony KS Zaczernie, reprezentował też m.in. Stal Rzeszów, Górnovię, Wisłokę Dębica, Orzeł Przeworsk czy rzeszowską Koronę, ale też miał epizod gry w USA, w polonijnym klubie Polonia z Nowego Jorku. A od kilku sezonów sprawdza się w roli grającego szkoleniowca Wisłoka Czarna.

W kadrze Wisłoka znajdziemy też innych ciekawych graczy jak Miłosz Grega (ex-Korona Rzeszów) i Marcin Franczyk (ex-Kolbuszowianka, Stal Mielec, Stal Nowa Dęba, KS Stobierna).

Kilku rutyniarzy w mieszance z młodością dały Czarnej (myślę, że już pewne) utrzymanie. W każdym razie, Wisłok – na kilka kolejek przed zakończeniem ligi – lokuje się z 41 punktami na 11. miejscu.

Podłańcuckie catenaccio

Piłkarze Wisłoka są specjalistami od remisów, a mają ich na koncie aż 11 (na 31 meczów). Z kolei patrząc tylko na rundę rewanżową, to statystyki teamu Weresa wyglądają tak: 3 zwycięstwa, 6 remisów i 4 porażki (bilans bramkowy 17:26), z czego dotychczasowa wyjazdowa forma (0-4-2, 3:12) pozwala sądzić, że w tych meczach Wisłok skupia się głównie na bronieniu remisów, ale może być to tylko mylne złudzenie. Na pewno Wisłok radził sobie dotychczas na obcym terenie dużo gorzej (dwie wysokie porażki – w Błażowej – 5:1 i Łańcucie – 5:0, co daje 10 na 12 spośród straconych goli + dwa bezbramkowe remisy – w Stobiernej i Przybyszówce i dwa razy po 1:1 – w Soninie i Niechobrzu).

Bardzo krótka historia

Dotychczas, pomimo tego, że dzieli nas od Czarnej niewielki dystans to grywaliśmy ze sobą w lidze niewiele, bo zaledwie 4 razy. Do pierwszego starcia doszło w 2015 roku, gdy Wisłok zadebiutował w Klasie Okręgowej.

TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI vs Wisłok Czarna

(niedziela, 20.06.2021, 15:00, przy ul. Polnej 1)

Historia starć – Sokół vs. Wisłok

2015/16 Klasa Okręgowa
TG Sokół – Wisłok Czarna 2:1 ? (2:1 1-0-0)
Wisłok Czarna – TG Sokół 1:3 ? (5:2 2-0-0)

2019/20 Klasa Okręgowa
Wisłok Czarna – TG Sokół 0:6 ? (11:2 3-0-0)

2029/21 Klasa Okręgowa
Wisłok Czarna – TG Sokół 2:1 ? (12:4 3-0-1)

Bilans 12:4 3-0-1

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com