Kolejny test – rywalem Korona Rzeszów

W najbliższą niedzielę o 11:00 Sokoły zmierzą się (w czwartym już meczu sezon przygotowawczego) z Koroną Rzeszów. Areną zmagań będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią (na rzeszowskiej Stali). Zbiórka zawodników na naszym stadionie o 9:30. Wyjazd na mecz o 9:45.

Najbliższy sparingpartner Sokołowian to zespół z którym nasze drużyny mierzyły się w historii wielokrotnie, a ostatnio ekipa z Załęża rywalizowała z Sokołem w sezonie 2012/13, kiedy to uzyskaliśmy awans do Klasy Okręgowej. Korona w tym czasie mieściła się przeważnie w czubie tabeli. Nie inaczej jest i tym razem, a apetyty załęskiego zespołu w tym sezonie z pewnością wzrosły – Korona została wicemistrzem jesieni i ma całkiem duże szanse na awans do Okręgówki.

Tak o Koronie pisaliśmy przy okazji spotkania z maja 2013 roku: Z historycznych wyników naszej drużyny z Koroną warto przypomnieć sezon 1977/78 w którym Sokołowianie pokonali w wyjazdowym meczu gości z Załęża 3:2. Nie mamy nic przeciwko, aby w meczu wyjazdowym wynik był taki sam jak w tamtym sezonie (przyp. 1:0 dla Sokołowianki). Ale nie zawsze było tak łatwo, bo już w latach 80-tych,  obie drużyny rozgrywały swoje spotkania ze zmiennym szczęściem.

Warto dodać, że w sezonie 2007/08 Korona Rzeszów występowała w IV lidze, a w jej barwach można było zobaczyć szerokie grono zawodników z ciekawym CV. We wspomnianym wcześniej sezonie 2012/13 Sokół dwukrotnie wygrał z załęskim zespołem (4:2 u siebie i 3:2 na wyjeździe). Archiwalną relację można przeczytać tutaj. Pierwsze, co rzuca się w oczy to duże zmiany, które od tej pory zaszły w składzie Sokoła.

Na kilka słów zasługuje postać aktualnego szkoleniowca Korony – Zdzisława Napieracza, w przeszłości świetnego piłkarza, zasłużonego także dla naszego klubu, w którym także pełnił rolę zawodnika i trenera przez kilka sezonów.

www: brak

 

Mecz sparingowy:

Korona Rzeszów – TG Sokół (niedziela, 11:00, sztuczne boisko Stali)

Zbiórka zawodników na stadionie (9:30). Wyjazd (9:45)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com