Kolejny test w Tyczynie i nowa domena

Dzisiejszym rywalem TG Sokół w kolejnym meczu sparingowym będzie Strug Tyczyn. Zespół z Tyczyna będzie w najbliższym sezonie rywalem naszej drużyny także w Klasie Okręgowej, w której w poprzednim sezonie zajął wysokie – 4 mejsce. Od obecnego sezonu drużynę Strugu prowadzi  Wiesław Gołda, który poprzednio trenował Resovię II. Mecz odbędzie się na stadionie w Tyczynie o godzinie 16:00.

Od kilku dni na nasz serwis można wchodzić pod adresem www.tgsokol.com.

Ze Strugiem oraz jego poprzednikiem (LZS Tyczyn) drużyny z Sokołowa mierzyły się wielokrotnie. Przykładowo, w sezonie 1978/79 Sokołowianka pokonała dwukrotnie Strug (2:1, 4:3). Szczególnie dobrą passę Sokołowianie mieli na przełomie lat 70-tych i 80-tych, kiedy to siedem razy górą była nasza drużyna, pięciokrotnie remisując ze Strugiem. Bardziej wyrównane boje oba kluby toczyły ze sobą w latach 90-tych w IV lidze (bilans lekko na korzyść Sokołowian), a w ostatnich latach, już w Klasie Okręgowej lepszy bilans posiadał Strug.

Największym obecnie sukcesem Tyczynian jest mecz barażowy o III ligę i ćwierćfinał Pucharu Polski, w którym Strug uległ RKS Radomsko.

Zbiórka o godzinie 14:30 na stadionie.

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com