KS Dzikowiec sprawdzi Sokoła

Już jutro formę naszych piłkarzy sprawdzi KS Dzikowiec, który występuje na co dzień w dębickiej Klasie Okręgowej. Początek spotkania o godzinie 14:00 na stadionie w Sokołowie. Zbiórka zawodników o godzinie 13:00.

To co z pewnością doda atrakcyjności jutrzejszemu spotkaniu to Stanisław Pruś, który jeszcze do niedawna reprezentował barwy naszego klubu, jednak od zbliżającej się rundy zagra dla KS Dzikowiec. Sam klub z Dzikowca powstał w 1946  roku i jeszcze do niedawna znany był jako Zryw. To właśnie pod szyldem Zrywu przyszły największe sukcesy dzikowieckiego klubu – awans do IV ligi w sezonie 2003/04 (z grupy stalowowolskiej Klasy Okręgowej). Dzisiaj o IV lidze nikt póki co w Dzikowcu nie myśli, ponieważ zespół będzie toczył walkę o utrzymanie w lidze. KS zajmuje obecnie 14 pozycję w grupie dębickiej Klasy Okręgowej.

Z jedenastu znanych nam ligowych spotkań pomiędzy obiema drużynami pięciokrotnie górą byli piłkarze z Dzikowca, dwukrotnie padł remis, a czterokrotnie zwyciężali piłkarze z Sokołowa. Ogólny bilans bramek to 16:19 na korzyść KS Dzikowiec.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
5 odpowiedzi