KS Stobierna na pierwszy ogień. Koniec przerwy zimowej seniorów

Tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od powrotu seniorów na ligowe boiska. Sokół w ramach 16 kolejki wyjedzie do Stobiernej, gdzie w sobotnie popołudnie (o 13:00) zagra z tamtejszym KS-em. Pierwsze wiosenne spotkanie da odpowiedź na to, jak dobrze udało się przepracować okres przygotowawczy. Drużynę rywala poprowadzi wiosną nowy trener – Marek Amarowicz, który zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Furdaka. I nie była to jedyna zmiana na stanowisku trenera w przerwie zimowej w naszej lidze.

Jeśli chodzi o TGS, to nasza drużyna rozegrała zimą sześć spotkań kontrolnych, 4 wygrywając i notując 2 porażki (bilans bramkowy 16:15), a graliśmy z: Staroniwą Rzeszów (porażka 0:1), Raniżovią (wygrana 3:2), Koroną Rzeszów (wygrana 2:1), Słowianinem Grębów (wygrana 3:1), Unią Nowa Sarzyna (porażka 1:8) i KS Zaczernie (wygrana 7:2). Ostatni z zaplanowanych sparingów – z Pogonią Leżajsk ostatecznie się nie odbył.

Nasi sobotni rywale rozegrali łącznie siedem sparingów, i choć ogólny bilans bramkowy i meczowy mają korzystny (4 wygrane, 1 remis, 2 porażki), to i KS Stobierna przytrafiały się drobne wpadki – porażki z rezerwami Stali Rzeszów (0:2) i Novi Nosówka (1:2). Poza tym Stobierna wygrywała wysoko z KS Dzikowiec (9:0) i nieco skromniej z KS Zaczernie (2:1), Czarnovią Czarna (3:0), Rzemieślnikiem Strażów (5:0), w międzyczasie remisując ze Startem Brzóza Stadnicka (2:2). Zimowy bilans bramkowy ekipy ze Stobiernej to 22:7.

Jeśli chodzi o transfery Stobiernej, to pierwszym była zmiana na ławce trenerskiej – szkoleniowcem KS-u został Marek Amarowicz, który jako trener pracował m.in. w LKS Jasionka, Piaście Nowa Wieś czy Jedności Niechobrz, a wcześniej jako zawodnik występował w Pogoni Lubaczów, Resovii czy Lechii Sędziszów. Oprócz tego w KS-ie nastąpiły dwie zmiany wśród zawodników. Z Rudnianki Rudna Wielka pozyskany został 22-letni pomocnik Kamil Sałagaj, a z pobytu w Sawie Sonina powrócił doświadczony 36-letni obrońca Witold Dziedzic.

W Sokole na wiosnę zabraknie z kolei Marcina Smężenia. Do kadry naszego zespołu nie przybył  żaden nowy zawodnik.

Biorąc pod uwagę fakt, że w Stobiernej od dawna Sokołowi grało się ciężko, możemy spodziewać się trudnego pojedynku z drużyną pretendującą do bycia w górnej części tabeli. Jesienią (w Sokołowie) górą byli nasi zawodnicy, którzy rozbili Stobierną 6:0, ale należy pamiętać, że KS stracił większość bramek grając już w dziesiątkę. Smaku meczowi dodaje oczywiście sprawa występów wychowanków Stobiernej w Sokołowie (Michała Bala, Mateusza Wilka i Michała Urama) oraz wychowanka Sokoła Huberta Kucy w KS.

Liczymy na ciekawe widowisko i oczywiście dobry wynik Sokoła!

Jeśli chodzi o pozostałe ligowe roszady, to Grodzisko Dolne na Dąbrówki zamienił trener Marcin Szmuc, który także w KS Dąbrówki powinien wspomagać swoją drużynę w defensywie. Zmiana trenera nastąpiła także w Bratkowicach, gdzie Arkadiusza Stachyrę zastąpił Jacek Sowa. Z kolei w Przybyszówce pojawił się znany nam z wcześniejszej pracy w Starcie Brzóza Stadnicka Marek Brusik.

KS StobiernaTG Sokół Sokołów Małopolski

(sobota, 26.03.2016, 13:00, w Stobiernej)

Zbiórka zawodników: 11:20

Typer (Podkarpacka Piłka Nożna)

Pary 16 kolejki:

sobota (26 marca)
KS Stobierna – TG Sokół Sokołów Małopolski (13:00)
Strumyk Malawa – Wisłok Czarna (11:00)
Resovia II Rzeszów – KS Przybyszówka (11:00)
Głogovia Głogów Małopolski – LKS Trzebownisko (11:00)
Błażowianka Błażowa – KS Dąbrówki (11:00)
Grodziszczanka – Astra Medynia Głogowska (12:00)
Sawa Sonina – Bratek Bratkowice (12:00)
Dynovia Dynów – Wisłok Strzyżów (13:00)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com