Kubeł zimnej wody

Po pechowych porażkach i remisie chyba nikt nie spodziewał się tak bolesnego rezultatu w Nowej Wsi. Po słabej grze naszej drużyny padł bardzo niekorzystny wynik 0:4 (0:2). Niestety, szybko stracone bramki wywołały podobny efekt, jak w przypadku meczu naszej reprezentacji z Ukrainą i co trzeba przyznać – gospodarze w pełni zasłużyli na zwycięstwo skrupulatnie wykorzystując błędy Sokoła. Dzisiejsza gra nie układała się – błędy w obronie, brak skuteczności i celności w ofensywie nie mogły zwiastować nic dobrego. Wypada wierzyć, że ten kubeł lodowatej wody podziała na zespół bardzo mobilizująco. Nie można pozwolić przeciwnikom na odskoczenie nam w tabeli i chociaż wszystkie dotychczasowe spotkania graliśmy wyłącznie na wyjazdach, to nie może być to usprawiedliwieniem takich spotkań jak dzisiejsze.

Mecz rozpoczął się od dwóch błyskawicznych trafień zespołu Piasta, który wykorzystał wszystkie okazje i skarcił Sokół. Po tych dwóch ciosach w grze naszej drużyny wkradła się duża nerwowość i chociaż wraz z upływem czasu TGS rozpoczął ataki na bramkę gości to zabrakło przede wszystkim wykończenia. W jednej z sytuacji naszych ofensywnych zawodników mimo radości kibiców z Sokołowa okazało się, że piłka minęła jednak bramkę Piasta. Okazji do zdobycia chociaż honorowej bramki było jeszcze kilka, lecz niestety – żadna z nich nie zmieniła rezultatu. Początek drugiej połowy zwiastował, że wynik nie ulegnie już zmianie. Żadna z drużyn nie stwarzała wielkiego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Na szczęście też lepiej funkcjonowała gra w obronie, jednak kolejne kiksy, już pod koniec spotkania dały miejscowym jeszcze dwa gole i Sokołom przyszło znieść bardzo gorzką lekcję.

Po dzisiejszym meczu trzeba wyciągnąć wnioski. Co prawda start ligi nie jest zbyt udany, lecz kto wie, czy Sokół jeszcze nie odpali i poprawi nam nastroje. Wszyscy na pewno na to liczymy! A tymczasem potrzeba zacisnąć zęby, znieść krytykę i walczyć dalej! Przed nami jeszcze 28 kolejek ligowych, więc.. wszystko może się jeszcze zdarzyć!

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
15 odpowiedzi
 1. kibol

  I co myślicie że z Jaworem w sobotę coś ugracie?Śmiech na sali.Znów będą baty jak nic.I zaś kolejne “kiksy” patałachów na obronie.Ręce opadają,mamy przecież najgorszą obronę w lidze.Nie wiem co o tym myśleć.

 2. marian flet

  No ja się akurat spodziewałem takiego wyniku,tak więc proszę nie pisać że nikt się nie spodziewał.

 3. Klio

  Nie ma co się obwiniać, daliśmy radę w A klasie to i teraz damy. JAESTEŚMY DRUŻYNĄ, powinniśmy się wspierać, a nie najeżdzać jeden na drugiego. Kibice również powinni nas wspierać, widzą, że nam nie idzie, ale staramy się, chcem, próbujemy. Ci to cały czas hejtują zawodników Sokoła, pewnie ani razu nie byli na meczu, na zebraniu podsumowującym tak samo. Pokażmy, że możemy 🙂

 4. kibic

  Juniorzy już grają ? czy jeszcze nie zaczęli ? Proszę o informację bo może młodzi coś ugrają . zapowiedzi przed liga są huczne awans do II ligi .Oby , przydała by się nasza młodzież w wyższej lidze.

  1. 123

   Juniorzy w tym sezonie raczej nie mają zbytnio szans na awans do 2 Ligi, chyba, że wróciliby do składu: Węglowski, Kołodziej, Kuca. W tamtym sezonie takim skłądem potrafiliwygrywać z Resovią, Pogonią czy Dynowem

   1. Gracz

    Juniorzy nie mają argumentu z przodu. W ostatnich dwch przegranych meczach Mika i Bandura seriami marnowali sytuacje, często 100%. Samą obroną nie ma możliwości wygrać.

    1. derba

     są młodzi takie rzeczy im sie wybacza, kolego .. To nie I liga.. oni mają wiek juniora młodszego 97′ i 98′ a tymczasem grają w podstawowym składzie juniorów starszych.Oni mają się tam ogrywać, i budować charakter. Wyjdź Ty na boisko i pokaż jak strzela się bramki przy 2 – 3 letniej różnicy wieku.

     1. jun

      każdy może mieć słabszy dzień lub też napastnik może się “zablokować”. Dlaczego lolek nie strzela wszystkiego? Coo on jest ideałem? Dlaczego nie strzela bramek .? bo się zablokował ..

     2. dsfgs

      Dlatego jakby był skład złożony z samych juniorów: weglowski, kuca i kołodziej to by wygrywali.

     3. dsfgs

      Juniorzy wygrali 3:2 ze Stalą! Brawo ! Trener Daniło zrobił swoje, poprowadził ich do wygranej. Gra juniorów bardzo dobra. Wielkie Gratulacje 🙂

 5. ksik

  Adminie zmień tabelę,będzie ładniej wyglądało,Sokół na szarym końcu i nie zanosi się że wkrótce pójdzie w górę (ciężkie mecze).

 6. gyr

  W Jaworniku narzekali , że boisko za małe , że za krzywe , W Nowej Wsi boisko chyba już nie było zbyt małe i krzywe . co Panowie?