Niedzielne popołudnie spędzimy w towarzystwie drużyny beniaminka – Leśnej Wólka Podleśna. W lidze nie graliśmy ze sobą od ponad 20 lat. Będzie okazja do przypomnienia sobie tamtych czasów, ale też szybkiej rehabilitacji za bolesną porażkę z Resovią! Startujemy w niedzielę o 16:00. Zapraszamy na Polną 1!

Osobliwa nazwa i historyczny awans

W przeciwieństwie do popularnych w Polsce LKS-ów, Włókniarzy, Stali, Orłów i Sokołów i tym podobnych Wólka Podleśna zafundowała sobie oryginalną nazwę. Ale jest to jednocześnie klub o dość krótkiej historii. Powstała w 1977 roku Leśna przez ostatnie lata balansowała pomiędzy A i B-klasą, a teraz, sięgnęła po historyczny awans do Klasy Okręgowej. W dobrym stylu, bo z aż 10-punktową przewagą nad trzecią w lidze Dynovią, i z trzema punktami straty do mistrzowskiej Grodziszczanki.

Jednego na pewno możemy pozazdrościć Leśnej. Pięknego, dużego pawilonu, widocznego z pobliskiej drogi, z którą sąsiaduje kameralny stadion ochrzczony mianem “Leśna Park”.

Krótka historia potyczek z Sokołem

Nasze archiwum pokazuje, że mierzyliśmy się ze sobą tylko dwukrotnie. Po wycofaniu się z 4. ligi Sokoły w sezonie 2001/2002 przystąpili do rozgrywek o dwa szczeble niżej. I to właśnie tam występowała ekipa z Wólki. W pierwszym meczu Leśna pokonała ówczesny Crunchips TG Sokół 3:0, ale w rewanżu w Sokołowie lepsi byli już Sokołowianie, którzy zwyciężyli 2:1. Sokół zakończył zmagania na 3. miejscu, Leśna tylko o jedną lokatę niżej. Rok później nie było nam już dane zagrać bo w sezonie 2002/2003 Leśna zagrała w drugiej, rzeszowskiej, a nie łańcuckiej grupie Klasy A. Można sobie teraz uzmysłowić jaki kawał czasu minął od tamtych czasów. To już ponad 20 lat!

Odważna gra i dwie “gwiazdy”

Dotychczas Leśna wystartowała w debiutanckim sezonie ze zmiennym szczęściem. Najpierw rozmontowała na wyjeździe defensywę kolejnego z beniaminków – Iskrę Zgłobień aż 1:4, ale w starciu z bardziej doświadczonym Orłem przyszła pierwsza porażka – 2:0. Leśna gra ofensywnie, odważnie i zapłaciła “frycowe”. Ciekawi jesteśmy co zaprezentuje w Sokołowie, bo dzisiejszy mecz może być ciekawy także pod innym względem.

W Sokole mamy Konrada Panka, naszego najlepszego strzelca, regularnie nękającego bramkarzy rywali. Z kolei w Leśnej prym wiedzie duet braci Jandów: Piotra i Mateusza. Piotr jest najskuteczniejszy w szeregach rywala i to na niego powinniśmy uważać szczególnie mocno. Oprócz gry dla Leśnej reprezentował młodzieżowe ekipy Resovii. W meczu z Iskrą zaundował on sobie zresztą hat-tricka. Na listę strzelców wpisał się wtedy również jego brat – Mateusz, drugie bardzo ważne ogniwo w Leśnej.

Zmiany? Nieduże

Trenerem debiutantów z Wólki Podleśnej jest bardzo doświadczony, były piłkarz Wiesław Ślączka, który w przeszłości szkolił m.in. w Strugu Tyczyn, Włókniarzu Rakszawa, LKS Jasionka, Start Borek Stary i Victorię Budy Głogowskie. Jest to drugie podejście trenera Ślączki do Leśnej. A co ciekawe, kolonia “Ślączków” jest w Leśnej szersza, bo w kadrze mamy też Dawida i Witolda (doświadczonego bramkarza, ex-Strug, Piast Tuczempy).

Jeśli chodzi o letnie ruchy transferowe, klub z Wólki Podleśnej ogłosił przyjście Arkadiusza Guni z ŁKS Łukawiec, 23-letniego środkowego pomocnika, który oprócz gry w Łukawcu miał okazję występować w LKS Łąka i Palkovii Palikówka. Dodatkowo zgłoszony został na nowy sezon Miłosz Czura (ex-Start Pruchnik). Niestety nie wiemy nic o transferach wychodzących.

TG Sokół Sokołów Małopolski vs Leśna Wólka Podleśna

niedziela 28/08/2022, 16:00, Polna 1, Sokołów Małopolski

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com