Lider na drodze! Trudne zadanie Sokoła

Lider Klasy Okręgowej – rzeszowska Korona będzie dzisiejszym przeciwnikiem TGS w ramach 24. kolejki. Zespół z Załęża będzie na papierze faworytem, ale.. jak pokazała wiosna, każdy może wygrać z każdym. Szczególnie, że gra naszej drużyny wygląda coraz lepiej i będzie okazja do zrewanżowania się Koroniarzom za jesienną porażkę 1:2.

Korona jest zespołem, którego głównym atutem jest doświadczenie. I chociaż po odejściu swojego lidera – Krzysztofa Weresa stracił po drodze kilka punktów, to w dalszym ciągu jest na dobrej drodze do awansu do IV ligi. W czym, Koronie będą chciały przeszkodzić drużyny Strumyka i Strugu. Najciekawszym faktem może być fakt, że biorąc pod uwagę tylko wiosenne mecze, podopieczni Zdzisława Napieracza sąsiadują w tabeli z.. Sokołem (bilans 3-2-2). W ostatniej kolejce nasi rywale wygrali wysoko w Dynowie (6:1). Wcześniej, jeszcze wyżej z Resovią II (6:0), choć akurat ostatni mecz nie oddaje w pełni sytuacji, bo rezerwy Pasiaków grały w wyjątkowo okrojonej kadrze, a w dodatku, przez niemal cały mecz w “10”. Oprócz tego Korona remisowała w Soninie (2:2) i Niechobrzu (0:0), zwyciężała z Crasnovią (4:2) i dwukrotnie przegrywała – u siebie z KS Stobierna (0:1) i na wyjeździe w Grodzisku Dolnym (0:2). Szczególnie powinien nas interesować fakt wynikający z meczu ze Stobierną, co znaczy, że punkty na terenie rywala można urwać. I właśnie z takim nastawieniem pojedziemy dzisiaj do Załęża. Początek meczu o 17:00. Wyjazd o 15:30 spod stadionu Sokoła.

Korona Rzeszów – TG Sokół Sokołów Małopolski

(dzisiaj, 17:00, w Rzeszowie)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com