Liga na finiszu! Mecz z Dynovią z wyjątkową otoczką w tle!

Niedzielnym pojedynkiem z Dynovią zakończymy zmagania w  kończącym się już sezonie 2015/2016. Jednak w niedzielę nie czeka nas tylko mecz seniorów, ale też piknik z okazji pierwszych urodzin sokołowskiej Akademii Futbolu. W międzyczasie piłkarską eskortę zaliczą nasi najmłodsi podopieczni z grupy do lat 6, którzy wyprowadzą na murawę oba zespoły. Mecz z Dynovią rozpocznie się o 17:00, jednak na nasz stadion zapraszamy już o 13:00!

Dla obu drużyn 30 kolejka będzie mieć jedynie prestiżowy charakter. Sokoły biją się o osiągnięcie bariery 60 punktów, natomiast goście po zapewnieniu sobie utrzymania mogą jeszcze wskoczyć do pierwszej “10”. Ciekawostką może być fakt, że jeszcze dzisiaj Dynovia rozegrała pojedynek z Termaliką Nieciecza, w którym obchodząca 70-lecie Dynovia uległa ekstraklasowemu zespołowi 1:6. Spotkanie z Sokołem nie będzie co prawda dla dynowian tak wielkim wydarzeniem jak dzisiejszy mecz towarzyski, ale mimo wszystko zapowiada się ciekawe spotkanie, które będzie dla TGS-u okazja do rewanżu za wyjazdowy remis z rundy jesiennej.

Jeśli chodzi o formę Dynovii, to po słabej jesieni przyszła pora na zwyżkę formy. Wiele zmieniło się po zmianie na ławce trenerskiej, a po przyjściu Wiesława Gołdy klub z Dynowa szybko opuścił strefę spadkową. O tym, że rywale są w tej rundzie mocni mogą świadczyć statystyki z 11 ostatnich spotkań ligowych (7 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki), co daje 6 miejsce w tabeli (biorąc od uwagę całą rundę rewanżową). Dla porównania Sokół na wiosnę posiada drugi najlepszy wynik (zaraz po Głogovii).

Zimą w Dynovii doszło do kilku zmian kadrowych, a oprócz przyjścia trenera Wiesława Gołdy (zastąpił na tym stanowisku piłkarza Pawła Gierulę) do “Novii” dołączyli pomocnik Rafał Smyrski i bramkarz Krystian Migut (obaj Szarotka Rogóżno). Oprócz nich treningi wznowili Andrzej Goleś, Damian Chudzikiewicz i Krzysztof Hadam. Szczególną uwagę warto zwrócić na pierwszego z tej trójki, który grywał między innymi dla czwartoligowej Górnovii i jest w tym momencie ważnym punktem ekipy z Dynowa. Kadrę dynowskich seniorów poszerzyło dodatkowo dwóch juniorów: Sylwester Paszko i Łukasz Kozioł. Wśród ubytków można wymienić obrońcę Tomasza Hadama (wyjazd za granicę) i bramkarza Ireneusza Ślęczkę (Unum Babice). Tak więc zarówno na papierze, jak i w praktyce Dynovia jest po prostu na wiosnę mocniejsza.

Mocnymi punktami dynowian będzie doświadczenie, bo w ekipie rywala występuje grono graczy ogranych nie tylko na poziomie Klasy Okręgowej, ale i wyżej. Można w tym miejscu wspomnieć chociażby Pawła Mielniczka, który grywał nie tylko dla sanockiej Stali czy EC Rzeszów, ale też dla greckiego AÓ Kavála.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do obejrzenia meczu na żywo. Będzie to już ostatnia w tym sezonie okazja do obejrzenia naszej drużyny, która po znakomitej rundzie wiosennej zapewnili sobie drugie miejsce w tabeli!

Seniorzy:

TG Sokół Sokołów Małopolski – Dynovia Dynów

(jutro, 17:00, w Sokołowie)

piknik_akademia_tgsokol_www

Program niedzielnego pikniku:
13:00 – Rozpoczęcie imprezy. Przywitanie rodziców i gości
13:00-14:00 – Zapisy drużyn do turnieju „Rodzice kontra Dzieci”
13:10-15:00 – Turniej dla dzieci w kategoriach: U6, U8, U10, U13
15:00-15:30 – Rozdanie medali i dyplomów dla wszystkich uczestników turnieju
15:30-18:00 – Turniej „Rodzice kontra Dzieci”.
17:00-19:00 – Dziecięca eskorta i rozpoczęcie ligowego meczu Klasy Okręgowej seniorów: TG Sokół – Dynovia Dynów
19:00 Rozdanie pamiątkowych nagród dla uczestników turnieju „Rodzice kontra Dzieci”.
19:00 Zakończenie meczu seniorów i turnieju urodzinowego

Dodatkowe atrakcje:
Darmowy plac zabaw, gry i konkursy dla dzieci oraz Mega piłkarzyki

Za nami są już trzy spotkania, z czego wyniki  dwóch okazały się niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie. W związku z tym, że Sawa zremisowała na wyjeździe w Przybyszówce 1:1 wiemy, że Grodziszczanka została pozbawiona nadziei na utrzymanie. To tliło się jeszcze przez jakiś czas, ponieważ niespodziewanie to KS Przybyszówka strzelił bramkę jako pierwszy. Wyrównanie powiększyło przewagę Sawy Sonina do 4 punktów, dlatego zespół z Maciejem Gradem na czele uratował się przed degradacją. Spełniło się więc to, że Grodziszczanka po wieloletnich występach na szczeblu piątej ligi, będzie przynajmniej przez rok “zimować” w Klasie A. Wcześniej, bo jeszcze w piątek szansę na utrzymanie stracił LKS Trzebownisko, który co prawda wygrywał z Błażowianką, ale ostatecznie musiał uznać wyższość przyjezdnych i podopiecznych Pawła Kloca także nie zobaczymy w przyszłym sezonie na szczeblu Okręgówki. W ostatnim z rozegranych już spotkań KS Dąbrówki remisował z Astrą Medynia Głogowska 2:2.

Program 30. (ostatniej) kolejki Klasy Okręgowej:

piątek (17 czerwca)
LKS Trzebownisko – Błażowianka Błażowa 1:2 (1:0)

sobota (18 czerwca)
KS Przybyszówka – Sawa Sonina 1:1 (1:0)
KS Dąbrówki – Astra Medynia Głogowska 2:2

niedziela (19 czerwca)
TG Sokół Sokołów Małopolski – Dynovia Dynów (17:00)
Strumyk Malawa – Wisłok Strzyżów (12:00)
Bratek Bratkowice – Głogovia Głogów Małopolski (15:00)
Grodziszczanka – KS Stobierna  (17:00)
Wisłok Czarna – Resovia II Rzeszów (17:00)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com