Liga wraca do Sokołowa!

Kończy się kilkumiesięczna rozłąka Sokołowa z meczami piłkarskimi, ponieważ już jutro Sokół zmierzy się na własnym boisku z Astrą Medynia Głogowska. Jesienią lepsi byli sokołowianie, ale wiele wskazuje na to, że rewanż będzie meczem o wiele trudniejszym niż ten z drugiej kolejki. Zapraszamy wszystkich kibiców z Sokołowa i okolic w sobotnie popołudnie (na 16:00) na trybuny stadionu przy ulicy Polnej!

Po meczu w Stobiernej ciężko ocenić aktualną formę naszej drużyny, na co duży wpływ miała koszmarna pogoda. Teraz będzie okazja do przetestowania formy Sokoła w dobrych warunkach pogodowych, i co najważniejsze – na własnym terenie.

Ekipa Astry po 16 kolejkach Klasy Okręgowej lokuje się dokładnie w połowie stawki – na 8 miejscu i traci do Sokoła 4 punkty. Medynianie dotychczas wygrywali sześciokrotnie, pięciokrotnie remisowali i tyle samo razy musieli uznać wyższość przeciwnika, posiadając przy tym dodatni bilans bramkowy 27:22. Tydzień temu Astra dość nieoczekiwanie wysoko wygrała w Grodzisku Dolnym z Grodziszczanką 4:1, natomiast w przerwie zimowej nasi rywale rozegrali aż osiem sparingów, z czego wygrali cztery i jeden zremisowali. Astra wygrywała w zimie z juniorami Lechii Sędziszów Małopolski (2:1), Jednością Niechobrz (2:1), Koroną Rzeszów (5:3) i Grunwaldem Budziwój (13:0). Remis padł w konfrontacji ze Startem Pruchnik (1:1). Sparingowe porażki Astry to mecze z Crasnovią (1:4), MKS Kańczuga (1:3) i Lechią Sędziszów Małopolski (1:2).

Jeśli chodzi o zimowe transfery przeciwnika, to do kadry zespołu seniorów dołączyli: Patryk Baran (Jedność Niechobrz), Hubert Put (Resovia II) i Paweł Odrzywolski (Sanna Zaklików). Astrę opuścili natomiast Konrad Stępień (Orzeł Przeworsk) i Tomasz Chmiel (koniec kariery).

 

TG Sokół Sokołów MałopolskiAstra Medynia Głogowska

(jutro, 16:00, w Sokołowie)

Zbiórka zawodników: 15:00

Program 17 kolejki Klasy Okręgowej

sobota:
KS Dąbrówki – Głogovia Głogów Małopolski 1:0 (1:0)

niedziela:
TG Sokół Sokołów Małopolski – Astra Medynia Głogowska (16:00)
KS Przybyszówka – Wisłok Czarna (11:00)
Grodziszczanka – Błażowianka Błażowa (12:00)
Bratek Bratkowice – Resovia II Rzeszów (13:00)
Wisłok Strzyżów – KS Stobierna (14:00)
Dynovia Dynów – Strumyk Malawa (16:00)
LKS Trzebownisko – Sawa Sonina (16:00)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com