Liga wraca do Sokołowa. Na początek KS Stobierna

W niedzielę o 17:00 w ciekawie zapowiadającym się meczu zagramy z KS Stobierna. Oba zespoły ligowe zmagania zaczęły od wygranych i w przyszłym sezonie powinny mierzyć w górną część tabeli. Tradycyjnie nie zabraknie dodatkowych emocji związanych z tym, że losy obu klubów i ich zawodników od dłuższego czasu się przeplatają. Zapraszamy wszystkich na trybuny!

Po dobrym starcie i zwycięstwie w Niechobrzu Sokół będzie miał okazję do zaprezentowania się przy własnej publiczności. Trafiamy na porównywalnie mocnego rywala, dlatego aby myśleć o punktach, należy zagrać przynajmniej tak dobrze jak we wtorek, bo co pokazała Stobierna w meczu z Dynovią (5:0), podopieczni Artura Marciniaka są dobrze przygotowani do sezonu, a wysokiej wygranej KS-u nie można tłumaczyć tylko i wyłącznie słabą postawą graczy z Dynowa.

KS do nowego sezonu przystąpił w porównywalnym składzie jak rok wcześniej. Wśród nowych nazwisk możemy znaleźć 42-letniego pomocnika Wojciecha Leśniaka (ostatnio Piast Nowosielce) i 22-letniego obrońcę Marcina Franczyka, który ostatnio grał dla IV-ligowej Stali Nowa Dęba. Ten drugi ma za sobą występy w CLJ w barwach Stali Mielec i jedną rundę w trzecioligowym Orle Przeworsk. Po stronie ubytków znalazł się Ukrainiec Taras Metenka.

Mecz będzie miał nieco sentymentalny charakter. Po raz kolejny naprzeciw siebie zagrają bracia – Michał, Damian i Marcin Uram. Pierwszy jest w tej chwili najskuteczniejszym graczem Sokoła (2 gole w meczu ligowym + 6 w sparingach), natomiast jego młodsi bracia już zdążyli wejść w tym sezonie na boisko i pomóc w wygranej z Dynovią. Zabraknie natomiast Mateusza Wilka, który w dalszym ciągu leczy kontuzję. Po stronie Stobiernej mamy natomiast dwóch zawodników z sokołowskim rodowodem – Hubert Kuca już czwarty sezon rozpocznie grę dla klubu ze Stobiernej, natomiast dla Artura Marciniaka, byłego gracza i trenera TGS będzie to druga z kolei runda spędzona na ławce KS-u, ale.. należy pamiętać o tym, że funkcję trenera Stobiernej piastował już wcześniej.

Zespół KS-u nie skupia się wokół jednej postaci. Jest co prawda doświadczony bramkarz Adam Fabiński, ale oparty w dużym stopniu na wychowankach zespół ze Stobiernej ma też w składzie kilku solidnych, jak na poziom Klasy Okręgowej graczy: Kamila Jagusiaka, Bartosza Grzesika czy Łukasza Lepionkę. Po słabej jesieni ubiegłego sezonu i w konsekwencji zagrożeniu spadkiem, na wiosnę, już pod wodzą nowego trenera Stobierna należała do czołówki, choć w meczach z Sokołem KS nie zdobył ani jednego punktu.

Sam klub powstał w 1948 roku jako LZS Stobierna (później Marabunda) i jak do tej pory jego największym sukcesem było 3 miejsce w Klasie Okręgowej w sezonie 2014/2015. Jeśli chodzi o historyczne wyniki spotkań pomiędzy KS-em i TGS to przynajmniej od lat dwutysięcznych w meczach o stawkę z KS-em mierzyliśmy się 13-krotnie (w tym raz w Okręgowym Pucharze Polski). W tym czasie Sokół zwyciężył 5 razy, 3-krotnie padł remis, natomiast (także) 5 razy zwyciężał KS Stobierna. Łączny bilans bramek to 30:31 na korzyść klubu ze Stobiernej.

2005/2006 (Klasa Okręgowa)
Marabunda Stobierna – TG Sokół 3:1
TG Sokół – Marabunda Stobierna 1:1

2006/2007 (Klasa Okręgowa)
Marabunda Stobierna – TG Sokół 3:3
TG Sokół – Marabunda Stobierna 4:1

2011/2012 (Puchar Polski, 1 runda)
TG Sokół – KS Stobierna 5:2

2013/2014
TG Sokół – KS Stobierna 2:5
KS Stobierna – TG Sokół 6:1

2014/2015
KS Stobierna – TG Sokół 5:0
TG Sokół – KS Stobierna 0:2

2015/2016
TG Sokół – KS Stobierna 6:0
KS Stobierna – TG Sokół 1:1

2016/2017
TG Sokół – KS Stobierna 3:2
KS Stobierna – TG Sokół 0:3

2. kolejka Klasy Okręgowej seniorów

TG Sokół Sokołów MałopolskiKS Stobierna

(niedziela, 20 sierpnia, 17:00, w Sokołowie)

 

Program 2. kolejki Klasy Okręgowej (sobota/niedziela, 19/20 sierpnia):

sobota (19 sierpnia):
Strumyk Malawa – Strug Tyczyn 0:0
Bratek Bratkowice – Resovia II 2:1
Błękit Żołynia – Jedność Niechobrz 1:1

niedziela (20 sierpnia):
TG Sokół Sokołów Małopolski – KS Stobierna (17:00)
Aramix Niebylec – Crasnovia Krasne (14:00)
Dynovia Dynów – Sawa Sonina (17:00)
Iskra Jawornik Polski – Grodziszczanka (17:00)
Korona Rzeszów – Błażowianka Błażowa (17:30)

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com