Liga wraca do Sokołowa

Po długiej przerwie sokołowianie rozegrają mecz ligowy na własnym boisku. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Grodzisku tym razem naszym piłkarzom przyjdzie zmierzyć się z drugim zespołem Resovii, który ostatni mecz przegrał z Jaworem, ale nie wychodząc nawet na boisko – o wszystkim zaważył brak kart zdrowia. Początek spotkania o 17:00 na naszym stadionie. Serdecznie zapraszamy wszystkich na mecz! Zbiórka zawodników o godzinie 16:00.

Ostatni sezon pokazał, że w meczach z Resovią II Sokół sobie radzi całkiem dobrze (wygrane 3:0 i 6:1). Powtórzenie tego wyniku może być trudne, bo młode rezerwy z pewnością zostaną wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu. W chwili obecnej w kadrze Sokoła gra kilku zawodników z przeszłością w rzeszowskim zespole: Sławomir Świst, Piotr Codello czy Michał Bal występowali już w “dwójce”. W ubiegłym sezonie grono byłych piłkarzy Resovii II było równie szerokie (Marcin Pietrucha, Piotr Szalacha i Łukasz Świst). Nie zabraknie więc w tym meczu odrobiny sentymentów i emocji. Młodzi Resoviacy po pozaboiskowej porażce na pewno będą głodni gry, jednak wierzymy, że Sokół pokaże się swoim kibicom z dobrej strony i punkty zostaną w Sokołowie.

Pomimo bardzo dobrych wyników z ubiegłego sezonu, z 30 znanych nam spotkań pomiędzy Sokołem a Resovią i Resovią II 10 spotkań zakończyło się zwycięstwem sokołowskich drużyn, sześciokrotnie padały remisy, a rzeszowianie górą byli 14-krotnie. Ogólny bilans bramkowy to wciąż 48:69 na korzyść Resovii. Powinno to być zachętą do niedzielnej walki o kolejne punkty i kolejną poprawę bilansu (tydzień temu ta sztuka udała się w meczu z Grodziszczanką).

Mecz Sokoła odbędzie się w niedziele, jednak liga zagra jeszcze w sobotę. 2 kolejka rozpocznie się o 16:30 od pojedynku pomiędzy KS Dąbrówki, a naszym poprzednim rywalem – Grodziszczanką. Podopieczni Marcina Szmuca będą chcieli się odegrać za porażkę, jednak rywal zdaje się całkiem mocny, bowiem Dąbrówki pokonały ostatnio, co prawda osłabioną Astrę Medynia Głogowska, ale na jej boisku (2:0).

W innym sobotnim meczu dojdzie do konfrontacji Jedności Niechobrz z LKS Trzebownisko. Spadkowicz z IV ligi w pierwszej kolejce uległ Dynovii (1:3), a mecz z Trzebowniskiem będzie okazją do rehabilitacji. Forma Trzebowniska pozwoliła tej drużynie pokonać beniaminka z Wólki Niedźwiedzkiej, ale minimalnie 4:3. Zapowiada się ciekawe spotkanie.

Bardzo interesująco zapowiada się mecz w Krzemienicy – Jawor podejmie na własnym boisku Dynovię. Obie ekipy sprawiają wrażenie, że będą w tym sezonie jednymi z kandydatów do awansu.

Niedzielne mecze rozpoczną się o 14:00, kiedy o pierwsze ligowe punkty zagra Orzeł Wólka Niedźwiedzka. O punkty dla beniaminka może nie być łatwo, ponieważ rywalem tego zespołu będzie zespół ze Stobiernej, który nie może być zadowolony z ubiegłotygodniowego remisu. O 17:00 zagrają dwie drużyny, które ostatnio nieco zawiodły swoich kibiców – spadkowicz Wisłok Strzyżów u siebie zmierzy się z Astrą z Medyni Głogowskiej. Bezpośrednio zmierzą się ze sobą beniaminki – Bratek z KP Zabajka. Faworytem powinien być zespół z Bratkowic, który w ubiegłym roku plasował się w tabeli wyżej niż klub spod Głogowa Małopolskiego.

Na koniec o 19:00 przy sztucznym oświetleniu zagrają rezerwy Stali i Start Brzóza Stadnicka. Start zdobył już swój pierwszy punkt, natomiast Stal II nieco zawiodła, przegrywając w Bratkowicach. Tym razem jednak Stalowcy zagrają u siebie, co może stanowić większe wyzwanie dla piłkarzy z Brzózy Stadnickiej niż to ostatnie.

2 kolejka:

sobota (23 sierpnia)
KS Dąbrówki – Grodziszczanka 3:0
Jedność Niechobrz – LKS Trzebownisko 2:0
Jawor Krzemienica – Dynovia 2:1

niedziela (24 sierpnia)
Orzeł Wólka Niedźw. – KS Stobierna 1:2
Wisłok Strzyżów – Astra Medynia Głog. (17:00)
TG Sokół – Resovia II (17:00)
Bratek Bratkowice – KP Zabajka (18:00)
Stal II Rzeszów – Start Brzóza Stad. (19:00)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
2 odpowiedzi