Mecz na szczycie w lidze juniorów!

Do ciekawego widowiska dojdzie jeszcze dzisiaj w Łukawcu, gdzie juniorzy starsi Sokoła zagrają z wiceliderem – tamtejszym ŁKS Łukawiec. Losy awansu są już co prawda rozstrzygnięte, ale pojedynek dwóch najlepszych ekip powinien być najciekawszym z meczów 16. kolejki. Początek o godzinie 11:00. Zbiórka i wyjazd zawodników: 9:45 ze stadionu Sokoła.

Na chwilę obecną Sokół i ŁKS dzieli aż 17 punktów różnicy, ale przewaga drużyny z Łukawca nad trzecią drużyną, to kolejne 7 punktów, co oznacza, że szanse Astry Medynia Głogowska na prześcignięcie ŁKS są już co najwyżej iluzoryczne. Po ostatnim meczu nadzieje na drugie miejsce przekreślił Start Brzóza Stadnicka, który teoretycznie mógłby jeszcze zrównać się punktowo z naszym dzisiejszym przeciwnikiem, ale przegrywałby w bilansie meczów bezpośrednich.

ŁKS wygrał dotychczas 8 z 15 spotkań, z czego trzy zwycięstwa padły na wiosnę. Oprócz tego, ekipa z Łukawca czterokrotnie dzieliła się punktami (wiosną dwukrotnie) i 3 razy musiała uznać wyższość rywala – w tym jeden raz, z Włókniarzem na wiosnę. Ogólny bilans bramkowy ŁKS to 46:25, co daje pod względem zarówno strzelonych, jak i straconych bramek drugie (po Sokole) miejsce w lidze. Jesienią w bezpośrednim starciu obu drużyn lepszy był TGS, który pokonał goszczących w Sokołowie rywali 5:2, po dwóch bramkach Sebastiana Rodzenia i Michała Raka oraz Bartłomieja Bandury.

Juniorzy:

ŁKS Łukawiec TG Sokół Sokołów Małopolski

(dzisiaj, 11:00, w Łukawcu)

Zbiórka i wyjazd: 9:45 ze stadionu

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com