Mecz Sokoła na przystawkę przed kadrą

Ciekawie zapowiada się dzisiejszy wieczór. Przed nami kolejny mecz eliminacyjny polskiej kadry, ale.. zanim to nastąpi, czeka nas potyczka Sokoła i Astry Medynia Głogowska. Startujemy o 17:00. Zapraszamy wszystkich kibiców na nasz stadion, bo będzie to przedostatnia okazja do zobaczenia naszych piłkarzy na własnym boisku.

Ostatnie wyniki naszych piłkarzy możemy przyjmować z pewnym niedosytem, a szczególnie mecz z KS Dąbrówki, w którym nie udało się postawić kropki nad “i”, mimo sporej przewagi w grze. O wyższe cele Sokół co prawda już w tym sezonie nie zagra, ale mecz z Astrą warto wygrać, bo jako zespół mamy coś do udowodnienia. Nasi rywale już kilka kolejek wcześniej stracili szanse na utrzymanie, ale (co pokazał mecz z Dąbrówkami) – rywala pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć, niezależnie od kiepskich wyników Astry w poprzednich meczach. I ta, na tą chwilę jest najsłabszą drużyną rundy wiosennej, podczas której drużyna z Medyni jest niechlubnym liderem w liczbie straconych bramek (52) – dla porównania Sokół stracił tych bramek 22, a najlepszy Wisłok zaledwie 13.

Sytuacja w lidze jest już w zasadzie w pełni rozstrzygnięta. Do IV ligi awans zapewnił już sobie Wisłok Strzyżów, który ma już na koncie 70 oczek (i jeszcze dwa mecze do rzegrania). Przyszłorocznemu beniaminkowi życzymy oczywiście powodzenia na wyższym szczeblu! Znamy też spadkowiczów. Jako pierwszy z Klasą Okręgową pożegnał się LKS Jasionka, a do drużyny z gminy Trzebownisko dołączyły kolejno: KS Dąbrówki, Astra Medynia Głogowska i Grom Handzlówka. Na ich miejsce do naszej grupy awansował Strug Tyczyn (z grupy rzeszowskiej Klasy A) oraz Grodziszczanka i Błękit Żołynia (z grupy łańcuckiej). Czwartą, ostatnią ekipą, która dołączy do grona V-ligowców będzie najprawdopodobniej Aramix Niebylec, choć raczej teoretycznie szanse na powrót do Okręgówki ma jeszcze LKS Trzebownisko. Spadek Astry i Dąbrówek spowodował, że w przyszłym sezonie na szczeblu V-ligi zabraknie drużyny z gminy Czarna, choć jeszcze do niedawna na tym poziomie występowały przynajmniej trzy ekipy, dodając lidze kolorytu częstymi derbami.

A już w najbliższą środę 14 czerwca zagramy o 17:30 mecz z pierwszym w tabeli z Wisłokiem, a przed nami długa podróż do Strzyżowa. Sezon zakończymy w niedzielę 18 czerwca, kiedy to o 17:00 podejmiemy na własnym stadionie Bratek Bratkowice.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Astra Medynia Głogowska

(dzisiaj, 17:00, w Sokołowie)

Kolejne mecze:

14 czerwca, 17:30 (Strzyżów): Wisłok Strzyżów – TG Sokół
18 czerwca, 17:00 (Sokołów): TG Sokół – Bratek Bratkowice

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com