Już dzisiaj o 12:00 w Malawie (ze Strumykiem) swój mecz rozegrają seniorzy Sokoła. Samo starcie może być ciekawe, bo grają ze sobą trzecia i czwarta drużyna ligi. Spadkowicz z IV ligi zdecydowanie lepiej prezentuje się na własnym boisko, dlatego dzisiejszy mecz będzie dla Sokoła wyjątkowo trudny. W dalszym ciągu liczymy się jednak w grze o drugą lokatę, dlatego liczymy na zdobycz punktową! Zbiórka i wyjazd o 10:20.

Zespół z Malawy bardzo źle rozpoczął sezon i wydawało się, że po porażce z Wisłokiem Czarna (0:6) i tylko remisie na własnym boisku z Dynovią (1:1) będzie jednym z kandydatów do spadku. Stało się inaczej, bo drużyna dowodzona przez Piotra Gacę ekspresowo odbiła się od dna i wskoczyła do czołówki. Atutem naszego dzisiejszego przeciwnika jest gra obronna, co udowadnia tabela – mniej bramek straciła póki co tylko Głogovia i Błażowianka. Nieco gorzej jest w ofensywie, a Strumyk jest pod liczbą strzelonych goli czwartą drużyną od końca, ustępując w tej statystyce jedynie KS-om z Przybyszówki i Dąbrówek oraz Błażowiance. O tym, że mamy do czynienia z dobrą drużyną, przekonaliśmy się na jesieni, gdy Malawianie robili niezłą pracę szczególnie na skrzydłach, które w tym meczu były najmocniejszą stroną rywala. Tym razem zagramy na nieco innym, mniejszym boisku, którego atut były trzecioligowiec potrafi wykorzystać.

Zawodnikiem na którego należy zwrócić uwagę jest Damian Ćwikła. Strzelec 11 goli dla Strumyka jest ważnym punktem swojej ekipy i był autorem bramki przeciwko Sokołowi, a jak pamiętamy, wyrównanie uzyskaliśmy w tym meczu dopiero w samej końcówce. Fundament Strumyka znajduje się jednak trochę bardziej z tyłu, a jest nim doświadczony stoper Piotr Gaca, którego znamy chociażby z pracy w Orle Wólka Niedźwiedzka.

Seniorzy:

Strumyk MalawaTG Sokół Sokołów Małopolski

(dzisiaj, 12:00, w Malawie)

W sobotę kluby z naszej ligi rozegrały dotychczas dwa spotkania. Utrzymanie zapewniły sobie Dąbrówki, które pewnie pokonały rewelację wiosny z Dynowa 3:0. W innym meczu skromnie, bo 1:2 wygrała na wyjeździe w Czarnej Głogovia, która tym samym zapewniła sobie jak najbardziej zasłużony awans do IV ligi. Gratulujemy klubowi z Głogowa powrotu po blisko 15 latach powrotu na wojewódzki szczebel rozgrywek i życzymy powodzenia!

Program 28. kolejki Klasy Okręgowej seniorów:

sobota (4 czerwca):
KS Dąbrówki – Dynovia Dynów 3:0 (1:0)
Wisłok Czarna – Głogovia Głogów Małopolski 1:2 (0:1)

niedziela (5 czerwca):
Strumyk Malawa – TG Sokół Sokołów Małopolski (12:00)
KS Przybyszówka – Błażowianka Błażowa (11:00)
Grodziszczanka – Wisłok Strzyżów (15:00)
Bratek Bratkowice – Astra Medynia Głogowska (16:00)
LKS Trzebownisko – KS Stobierna (17:00)
Resovia II Rzeszów – Sawa Sonina (17:00)

Nie zabraknie dzisiaj kilku ważnych meczów w kontekście walki o utrzymanie. Podwójne emocje szykują się w Trzebownisku, gdzie o wydostanie ze strefy spadkowej będą walczyć piłkarze LKS-u, na dodatek w formie derbowego meczu z KS Stobierna. O przedłużenie nadziei na utrzymanie zagra także Grodziszczanka, która zagra u siebie z Wisłokiem Strzyżów. Nie ma co ukrywać, bo faworytem tego meczu będzie drużyna gości, ale kto wie, czy Grodziszczanka nie sprawi dzisiaj niespodzianki. W najbardziej komfortowej sytuacji znajduje się Sawa, która ma lekką przewagę nad rywalami, która zagra z Resovią, której do zapewnienia utrzymania wystarczy wygrana.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com