Metamorfoza po przerwie. Sokół kończy na podium!

Po dość niemrawej pierwszej połowie, Sokół nabrał w drugiej części meczu wiatru w żagiel i wypunktował zespół Astry 4:0 (0:0). Duża w tym zasługa Karola Nowaka, który ustrzelił dzisiaj hat-tricka. Pierwsze trafienie w barwach Sokoła zanotował Piotr Codello. Ostatecznie kończymy rundę w bardzo dobrych nastrojach. Juniorzy z tytułem mistrza jesieni – seniorzy, na ostatnim miejscu podium.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Oba zespoły atakowały zrywami, ale niewiele z tego wynikało. Najgroźniejsza sytuacja przytrafiła się w samej końcówce pierwszej połowy – goście nie wykorzystali jednak zamieszania w naszym polu karnym. Niewiele wskazywało na to, że Astra w tak dużym stopniu osłabnie po zmianie stron – medynianie grali bardzo solidnie w obronie i nic nie zwiastowało katastrofy.

Po przerwie Sokół wziął się za ostre strzelanie. Najpierw w 46 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Karol Nowak, co zmusiło Astrę do odważniejszych ataków. Nie opłaciło się to, ponieważ w zaledwie piętnaście minut później doskonale w pole karne odegrał Łukasz Nizioł, a z umieszczeniem piłki w siatce rywala nie miał problemu Piotr Codello. Piłkarze z Medyni postawili wszystko na jedną kartę, w dalszym ciągu odważnie grali w ofensywie, co nie przyniosło pożądanych skutków – Astra straciła kolejne dwie bramki w samej końcówce meczu. Najpierw w okolicy 83 minuty na 3:0 trafił Karol Nowak. Ten sam wyczyn skopiował już w doliczonym czasie gry, po czym arbiter zakończył dzisiejszy mecz. Warto dodać, że świetnych okazji dla Sokoła w drugiej połowie nie brakowało (cztery bramki to najniższy wymiar kary), a cały zespół zagrał dzisiaj naprawdę dobre zawody. Astra może z kolei żałować, że nie dopięła swego w pierwszej połowie, w której nie pozwalała naszym zawodnikom na zbyt wiele.

Było to najwyższe zwycięstwo Sokoła w tej rundzie, a trzeba przyznać, że mecz rozpoczęliśmy w nieco zwężonej kadrze – na boisku nie mogliśmy dziś skorzystać z młodzieżowców: Krystiana Kołodzieja i Bartosza Miki oraz kontuzjowanych: Piotra Darochy i Dominika Pietrońskiego. Cieszymy się z wysokiej wygranej, dzięki której Sokoły mogą w spokoju przygotowywać się do rundy rewanżowej. Póki co jednak przed nami ostatnie treningi i zasłużony odpoczynek.

TG Sokół- Astra Medynia Głog. 4:0 (0:0)

Bramki: K.Nowak (46′, 83′, 90’+1), P.Codello (60′)

Skład: K.Dec, A.Piękoś, S.Świst, T.Brzychczy, M.Gorzenik, M.Bal, P.Codello, M.Darocha, Ł.Nizioł, K.Nowak, B.Bandura. Na zmiany wchodzili: K.Berkowicz, Ł.Dec

[leagueengine_show_season_match lid=1 sid=29 mid=1223]

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=29 type=all start=2014-11-11 end=2014-11-11 date=show time=show order=ASC text_date=Data text_time=Godzina text_home=Dom text_away=Wyjazd text_score=Wynik]

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com