Minimalna porażka z czwartoligowcem

Zupełnie dwie różne połowy zaprezentowali piłkarze Sokoła w dzisiejszym sparingu ze Stalą w Nowej Dębie. Ostatecznie TGS był bliski wyrównania wyniku, lecz nasz zespół minimalnie uległ Stali Nowa Dęba 3:4 (1:3). Bardzo dobrą grę zanotowali zawodnicy testowani. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Hubert Kuca, Michał Marszał i Dominik Węglowski. Najbliższy trening jutro o 19:00 na boisku Liceum.

Po nieco chaotycznym początku pierwsza bramka padła z rzutu wolnego gospodarzy. Niestety, piłkarze Stali podwyższali wynik jeszcze dwukrotnie. Dopiero wtedy Sokoły rozpoczęły pierwsze ataki na bramkę Stali, co ostatecznie przyniosło rezultaty, kiedy to Hubert Kuca z kilkunastu metrów trafił do siatki gospodarzy, jednak wynik wciąż był niekorzystny. Warto dodać, że w jednej ze stuprocentowych sytuacji gospodarzy od utraty niemal pewnego kolejnego gola wyratował nasz zespół wślizg Dominika Węglowskiego.

Druga połowa była już o wiele lepsza w wykonaniu Sokoła, chociaż rozpoczęło się od podwyższenia prowadzenia Stali na 4:1. Kolejne minuty to wymiana ciosów z obu stron. Kilkukrotnie w poprzeczki trafiali zarówno gospodarze jak i nasi zawodnicy, między innymi Karol Nowak, który kilka minut później popisał się dokładnym podaniem do wychodzącego na wolne pole Michała Marszała, zamieniającego swój strzał na bramkę. Gra sokołowskiego zespołu zaczynała wyglądać coraz lepiej, mimo groźnych kontr Stali, jednak na posterunku był Grzegorz Kwiecień. Świetne okazje miał Krystian Kołodziej, którego mocny strzał o centymetry minął poprzeczkę bramki. Bardzo bliski szczęścia był także Karol Nowak, którego strzał również minął lekko bramkę Stali Nowa Dęba. Wynik meczu ustalił Dominik Węglowski, którego strzał głową po rzucie rożnym dało naszej drużynie trzecią bramkę, niedługo przed końcem spotkania.

Stal pokazała dzisiaj bardzo ciekawą, szybką grę i miejmy nadzieję, że gra w meczach sparingowych z taką drużyną zaprocentuje w meczach ligowych. Cieszy szczególnie dobra gra naszej drużyny w drugiej połowie. Porażka z IV ligowcem na jego terenie ujmy nie przynosi, a kolejny mecz sparingowy już w sobotę o 16:00 ze Strugiem w Tyczynie!

Stal Nowa Dęba – TG Sokół 4:3 (3:1)
Bramki dla TG Sokół: H.Kuca, M.Marszał, D.Węglowski

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com