Młodzieżowcy w roli głównej. Jest zwycięstwo!

Dobre wieści nadchodzą z Brzózy Stadnickiej. Sokół, choć w mocno przemeblowanym i odmłodzonym składzie pokonał Start Brzóza Stadnicka na jego terenie 3:1 (0:1), choć to gospodarze jako pierwsi strzelili dzisiaj bramkę. W ligowym meczu debiutowali juniorzy: Mateusz Rak, Kamil Sidor, Bartłomiej Bałamut i Sebastian Rodzeń. Ten pierwszy szczególnie zapamięta ten mecz – dwukrotnie wpisał się  na listę strzelców w swoim debiucie! Bramkę dla Sokoła zdobył także Michał Bal, dla którego jest to już szóste trafienie w bieżącym sezonie.

Środowy termin spotkania znacznie przerzedził szeregi naszej drużyny (i z pewnością nie tylko naszej). W podstawowej jedenastce zabrakło m.in. Piotra Codello (pauza za kartki), Karola Nowaka (uraz), Łukasza Gawła czy Dominika Węglowskiego. Mecz rozpoczął się niedobrze dla Sokoła, ponieważ to miejscowi jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W przerwie był jednak bramkowy remis, po pięknej bramce Mateusza Raka, który huknął w stronę bramki z blisko 20 metrów. Po przerwie ponownie na listę strzelców trafił Rak, a wynik ustalił Michał Bal, który minął bramkarza i strzałem do pustej bramki zamknął dzisiejszą listę strzelców. Pomimo tego, że Start zajmuje odległe miejsce szanujemy dzisiejsze trzy punkty. Wypada cieszyć się, że tak dużą rolę odegrali młodzieżowcy – wychowankowie Sokoła! Niestety urazu nabawił się w pierwszej polowie Dominik Pietroński, któremu życzymy szybkiego powrotu do formy!

Start Brzóza Stadnicka – TG Sokół 1:3 (1:1)

Bramki: M.Hasaj (38′) – M.Rak (41′, 48′), M.Bal (69′)

Skład (Start): S.Rejman, P.Buszta, M.Hasaj, S.Koba, J.Lechowicz (46′ M.Brusik), K.Leja (66′ M.Golec), M.Leja, P.Panek, D.Sołek, P.Ważny, T.Zdanowicz (88′ K.Szpytma)

Skład (TG Sokół): G.Kwiecień, D.Pietroński (15′ T.Sołtysik, 45′ K.Sidor), S.Świst, M.Gorzenik (67′ B.Bałamut), A.Piękoś, Ł.Nizioł, T.Brzychczy, P.Darocha, S.Rodzeń (79′ B.Mika), M.Bal, M.Rak

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
3 odpowiedzi
  1. Marcin Jaworski

    No i bardzo dobrze.Widać że M.Rak ma instynkt snajpera.Choćby po strzelonych bramkach w juniorach.I teraz super debiut.Oby więcej takich spotkań.

  2. Pe3o

    Prezes widze, ze zaczynasz dawac szanse mlodym. Oby tak do konca sezonu, bo spadek nam nie grozi, a stwiac na mlodziez czas najwyzszy, powinno byc tak od poczatku sezonu!!!!! Gratulacje