Najtrudniejszy sprawdzian na finał przygotowań

5. drużyna IV ligi – Głogovia będzie najprawdopodobniej ostatnim już sparingpartnerem Sokołów, którzy już w niedzielę 21 marca wyjadą po pierwsze wiosenne punkty do Żołyni. Jedno jest pewne – ekipa dowodzona przez Adama Wałczyka będzie najtrudniejszym z naszych dotychczasowych rywali w sezonie przygotowawczym. Z Głogovią zmierzymy się w sobotę o 14:00 na boisku w Hucisku.

Jeszcze nie tak dawno do samego końca biliśmy się z Głogovią o awans do klasy wojewódzkiej. Teraz sytuacja wygląda nieco inaczej – Głogowianie zmontowali bardzo silną kadrę, której celem będzie walka o awans do III ligi, a takie nazwiska jak Buczek, Brogowski, Szymański, Frankiewicz, Szyszka, Pyrdek, Kądziołka, Pałys-Rydzik czy Hus są dobrze znane i cenione na piłkarskim Podkarpaciu. Faworytem będzie Głogovia, ale czy nie ma lepszej okazji do sprawdzenia swoich sił niż gra z tak doświadczonym rywalem?

Wróćmy jeszcze na moment do ostatnich roszad w szeregach klubu z Głogowa, bo działo się naprawdę dużo. W barwach LKS-u nie zobaczymy znanego nam z występów w Sokole Piotra Codello, który razem z Maciejem Hajkowiczem wiosnę spędzi w Wisłoku Czarna. Do jednego z naszych ligowych rywali powędruje też doświadczony Wiesław Kozubek, który zagra z kolei w Łańcucie. Głogovię opuścili też: Arnold Dudek (Klimontowianka Klimontów), Eryk Sarzyński (Unia Nowa Sarzyna), Kamil Halat (Korona Rzeszów), Jakub Delekta (Błękitni Ropczyce) i Tomasz Rajchel (Lechia Sędziszów Małopolski).

W drugą stronę powędrowali natomiast Bartłomiej Buczek, który trafił do Głogowa z głównego rywala w walce o 3. ligę na wiosnę – Korony. Oprócz niego kadrę Głogovii wzmocnili Rafał Leja (Iskra Zgłobień), Mateusz Załucki (Stal II Mielec), Aleksy Skoczylas (Resovia II) i Gracjan Kloc (Sokół Sieniawa).

A poniżej dotychczasowe (zimowe) wyniki sparingów Głogovii:

Czarni Jasło – Głogovia 0:3
Głogovia – Czarni Połaniec 0:0
Resovia (juniorzy) – Głogovia 0:3
Resovia – Głogovia 3:0
Resovia II – Głogovia 0:2
Stal II Mielec – Głogovia 3:3

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com