Niech zapłonie Płomień – pierwszy sparing TGS

Przymierzamy się do pierwszego w tym roku meczu kontrolnego, na który udamy się do Jarosławia. Naszym rywalem będzie szósta ekipa jesiennych rozgrywek jarosławskiej grupy Klasy Okręgowej – Płomień Morawsko. Już wiemy, że w szeregach naszych sparingpartnerów doszło do zmian, ale o tym akurat za moment.

Piłkarski Jarosław. Spora konkurencja Płomienia

Zacznijmy od tego, że będzie to dopiero pierwsze przetarcie obu klubów, bo z klubem z Morawska nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji zagrać. Na piłkarskiej mapie Morawsko pojawiło się w 1949 roku, kilka lat temu świętowano 70-lecie, choć trzeba przyznać – klub spod Jarosławia ma w okolicy sporą konkurencję. Sama gmina jest mocna piłkarsko – wystarczy wymienić trzecioligową Wólczankę Wólka Pełkińska i czwartoligowy Piast Tuczempy. Do tego, tuż za miedzą – znajdziemy najbardziej utytułowany klub w okolicy – JKS, ale też lidera czwartej ligi – KS Wiązownica.

Świeże powody do świętowania

Ale wróćmy do samego klubu rywala. Końcówka lat 60-tych zaowocowała nadaniem towarzyszącej do dzisiaj nazwy – pojawił się Płomień. W latach 80-tych ekipa z Morawska balansowała pomiędzy Klasą A i B. W ostatnich latach piłkarze Płomienia notują najlepsze wyniki w całej swojej historii, na stałe zadomowiając się na szczeblu Okręgówki w 2012 roku. W tym czasie nasi rywale dwukrotnie (i to z rzędu) meldują się na ligowym podium (2020/2021 i 2019/2020), więc mamy do czynienia ze ścisłą czołówką piątej ligi. Grająca jeszcze na początku XXI wieku na poziomie Klasy B drużyna zanotowała trwały progres. Czy kolejnym krokiem będzie czwarta liga? W tym roku raczej nikt w Morawsku o tym nie myśli – strata do liderującego LKS-u Skołoszów jest spora, ale życzymy kibicom Płomienia, żeby w następnych latach ta sztuka się udała.

Za sterami – zmiany

Całkiem niedawno, tuż po zakończeniu rundy z zespołem pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec Płomienia – Jarosław Kos. Ex-coach piłkarzy z Morawska pracował tam nieprzerwanie od 2013 roku. Trzeba przyznać – niezły wynik.

W buty trenera Kosa od nowego roku będzie starał się wejść Łukasz Pajda, to 33-letni stoper, wieloletni zawodnik Płomienia, dla którego jest to debiut w roli trenera seniorskiej drużyny.

Pod okiem nowego dyrygenta Płomień zadebiutował niecały tydzień temu – ekipa z Morawska musiała jednak uznać wyższość innego zespołu z “czuba” jarosławskiej piątej ligi – Santosu Piwoda (0:3).

Sparing #1

Płomień Morawsko – TG Sokół Sokołów Małopolski

sobota (05/02/2022, 15:00, w Jarosławiu)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com