Niedziela z Astrą

Niedzielne popołudnie oznacza dla naszych piłkarzy wyjazd po punkty do Medyni Głogowskiej. Miejscowa Astra zmierzy się z Sokołami o godzinie 15:00. Nasz przeciwnik, chociaż ostatnio nie wygrał żadnego z trzech kolejnych spotkań będzie faworytem. O wadze każdego ligowego punktu przekonywać nikogo nie trzeba – miejmy nadzieję, że po ostatniej, nieco pechowej porażce uda się wydrzeć punktową zdobycz z ciężkiego terenu. Zbiórka zawodników o godzinie 13:30 na naszym stadionie.

Jeśli chodzi o medynian to w tej chwili zajmują bezpieczne miejsce z dorobkiem 44 punktów (Sokół ma ich 36). Warto przypomnieć ubiegły sezon, kiedy to Astra była po jesieni w beznadziejnej sytuacji i jej piłkarzom udało się wybronić Klasę Okręgową. Miejmy nadzieję, że z Sokołem w tym sezonie będzie podobnie w czym może pomóc jutrzejszy mecz. Nadzieja w tym, że piłkarze gospodarzy nie przerwą trudnej serii trzech porażek – z LKS Trzebownisko (0:1), Grodziszczanką (2:3) i z ostatniego meczu z Iskrą (0:2). Jeśli chodzi o wcześniejsze spotkania rundy wiosennej to Astra wygrywała już z Dąbrówkami (3:0), Głogovią (3:1), Przybyszówką (1:0) i Strugiem (1:0). Zanotowała również 4 remisy (z Włókniarzem, Stobierną, Resovią II i Sawą). Tuż po rozpoczęciu wiosny górą była także Stal II Rzeszów, która minimalnie pokonała zespół z Medyni (1:0).

Z uwagi na to, że Medynię i Sokołów dzieli stosunkowo niewielka odległość zachęcamy naszych sympatyków do pojawienia się na meczu i do trzymania kciuków za Sokół!

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
1 odpowiedź