Niedzielne głosowanie. Walczymy o fundusze na boisko!

Drodzy kibice Sokoła!

Kilka dni temu na naszym profilu zamieściliśmy apel w sprawie niedzielnego głosowania na wnioski z funduszu Rady Miasta. Dzisiaj postanowiliśmy powtórzyć naszą prośbę. Są takie momenty, w których musimy WAS, skupionych wokół klubu prosić o pomoc. Nie finansową, przynajmniej bezpośrednio, ale o obecność podczas głosowania, które zadecyduje o podziale środków na obywatelskie projekty.

Jednym z nich jest nasz projekt, który dotyczy dalszego etapu budowy boiska treningowego (instalacji nawodnienia boiska bocznego) i renowacji istniejącej nawierzchni płyty boiska na stadionie przy ul. Polnej. Nie ukrywamy, że jest to dla nas ważna sprawa. Ktoś może powiedzieć, że jego głos jest nieistotny, ale.. właśnie to, ilu z nas odda w niedzielę głos będzie miało wpływ na to czy w najbliższym czasie będziemy w stanie zrealizować nasz cel, jakim jest budowa bazy treningowej na miarę naszych potrzeb. A ta, przy blisko dwustuosobowej grupie trenujących na dzień dzisiejszy niewystarczająca.

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół to społeczność, która przetrwała dwie wojny światowe i liczne pożary miasta. Blisko 124 lata historii, masa pokoleń ludzi związanych nie tylko ze sportem, ale generalnie z naszym miastem i okolicą. I to w Sokołowie mamy swoje gniazdo, które mamy nadzieję w niedługim czasie, stopniowo, stanie się prawdziwą wizytówką naszego miasta i gminy. W tym celu w ubiegłym roku złożyliśmy podobny wniosek. Walczyliśmy o 20 000 złotych na budowę ogrodzenia boiska treningowego, które ulokowane będzie za stadionem w stronę Turzy. Udało się. Właśnie dzięki WAM. Efekt jest taki, że pierwsze prace zostały już wykonane, a prawdopodobnie już w tym tygodniu zostanie ogłoszone zapytanie ofertowe w celu realizacji samego ogrodzenia. Chcemy po raz kolejny spróbować swoich sił, o kolejne 30 000 złotych (bo tyle wynosi pula na 2018 rok). Pamiętajmy, że projekt złożony przez nas nie będzie jedynym. Dlatego to nasza liczba jest w tej chwili bardzo ważna. Konkurencja nie śpi. Miejmy to na uwadze.

Dlaczego nasz wniosek? Dlaczego akurat boisko?
Chcemy stworzyć coś, co będzie służyło latami. Coś, co być może nie sprawi, że do Sokołowa zawita Ekstraklasa (czego sobie i kibicom rzecz jasna życzymy), ale na pewno pozwoli w dobrych warunkach rozwinąć talent tych, którzy mają “dryg” do piłki nożnej. A grupie paru setek osób, w przeróżnym wieku da możliwość do spędzenia aktywnie czasu. Być może zabrzmi to nieskromnie, ale nigdy wcześniej wokół Sokoła nie działo się tak wiele. Mamy osiem zgłoszonych do rozgrywek drużyn (najwięcej w naszej historii), grupę naprawdę zdolnych chłopaków, którym życzymy w przyszłości jak największych sportowych sukcesów i grono osób, o których pracy być może nie każdy zdaje sobie sprawę, ale są to ludzie najbliżej klubu. Ci, którzy dbają o stan boiska, które pomimo naprawdę dużej eksploatacji w dalszym ciągu należy do najlepszych jakościowo płyt w okolicy. Pewnych rzeczy nie da się jednak oszukać, a treningi tylu grup w znacznym stopniu wpływają na jakość murawy. Boczne boisko pozwoli odciążyć główne boisko i trenować wielu grupom jednocześnie. W tej chwili nie jest to możliwe.

Ale przecież jest już Orlik. Czy to nie wystarczy?
Racja. Orlik może posłużyć za boisko pomocnicze, chociażby w trakcie zimy, ale jest ono nieduże, no i przede wszystkim, problemem staje się odległość od głównego stadionu, w którego szatniach znajduje się cały sprzęt treningowy, od lekkiego, typu piłki, znaczniki, płotki, a kończąc na tym cięższym – takim jak bramki. Nie bez znaczenia jest też to, że naturalna murawa jest zdecydowanie lepsza do trenowania i gry. I zdrowsza. Sporo zalet ma też sama lokalizacja boiska treningowego. Zacienione boisko znajdujące się wśród drzew będzie z pewnością przyjemnym miejscem do codziennych treningów.

Czy środki na pewno trafią na ten cel?
Tak. Wszystkie środki, które planujemy uzyskać (30 000 złotych) przeznaczone zostaną na budowę nawodnienia boiska bocznego i renowację istniejącej płyty boiska. W tym tygodniu zostanie ogłoszone też zapytanie ofertowe w sprawie budowy ogrodzenia wokół boiska treningowego, a na nim samym są już prowadzone prace.

Co zrobić, żeby móc zagłosować?
Trzeba być pełnoletnim mieszkańcem zameldowanym w Sokołowie. Co nie oznacza, że nie można wesprzeć nas samą obecnością. To też jest dla nas ważne!

Głosowanie. Kiedy? Gdzie?
Głosowanie odbędzie się w niedzielę 24 września o 16:00 w Domu Kultury w Sokołowie.

I to w zasadzie na tyle. Bardzo liczymy na WASZĄ pomoc i obecność w niedzielę! Jeśli uda się zmobilizować to będzie to kolejny krok w stronę rozwoju klubu i wielu młodych chłopaków, którzy poświęcają sporo czasu i energii na treningi. A tych, którzy nie mogą pomóc swoją obecnością.. Przekazujcie informację dalej. Niech trafi do wszystkich zainteresowanych (a nie każdy ma też profil na Facebooku). Do zobaczenia!
___
Głosowanie na projekty obywatelskie
niedziela, 24 września, 16:00, Dom Kultury w Sokołowie, przy ul. Lubelskiej.

 

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com