Niepokonani! Czwarte zwycięstwo i awans w tabeli

Brak Marcina Pietruchy i Karola Nowaka w kadrze meczowej nie przeszkodził naszym piłkarzom w odniesieniu kolejnego cennego ligowego zwycięstwa. Dzisiejsza wygrana 2:0 (2:0) pozwoliła nam zanotować awans na 11 miejsce w tabeli (Sokół posiada lepszy bilans bezpośrednich spotkań z KS Dąbrówki). Jest to już czwarte zwycięstwo z kolei. Co najważniejsze – czwarty mecz bez straty gola, co daje godny pozazdroszczenia bilans. Zaledwie cztery mecze wystarczyły do poprawienia zdobyczy punktowej z całej rundy jesiennej. Bramki w dzisiejszym meczu zdobywali: Łukasz Nizioł (po asyście Krystiana Kołodzieja) oraz Michał Bal (asysta Łukasza Śwista). Debiut na obronie zanotował dzisiaj Piotr Darocha, który po kilku meczach przerwy powrócił na ligowe boiska. 

Mecz mógł rozpocząć się znakomicie, ponieważ już w pierwszych minutach świetną okazję do zdobycia bramki miał Michał Bal, jednak dobrze zachował się bramkarz Piasta, który zablokował strzał. Kolejne minuty były dość wyrównane a piłkarze z Nowej Wsi raczej nie pozwalali naszemu zespołowi na zbyt wiele. Wszystko legło w gruzach w 30 minucie, kiedy to Łukasz Nizioł dostaje podanie od Krystiana Kołodzieja i wyprowadza Sokół na prowadzenie. W momencie, gdy już wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie Michał Bal dostał piłkę od Łukasza Śwista i podwyższył wynik do szatni na 2:0. Warto przypomnieć, że we wszystkich poprzednich czterech spotkaniach to właśnie z taką zaliczką kończyliśmy pierwszą połowę.

Po zmianie stron przyszło pierwsze zaskoczenie, gdyż to nie goście zaczęli odrabiać straty, a Sokół stworzył kilka bardzo groźnych sytuacji. Była bardzo realna szansa na podwyższenie na 3:0, jednak ostatecznie wynik nie ulegał już zmianie. Nasi dzisiejsi przeciwnicy co prawda szukali okazji do zdobycia bramki kontaktowej, jednak szczęście było dzisiaj po naszej stronie. Obraz gry w końcówce spotkania nie zmienił się na tyle, by padła bramka dla którejkolwiek ze stron. Kilkukrotnie piłka znalazła się niebezpiecznie blisko bramki Piasta, jednak strzały albo mijały słupek bramki albo zostawały zablokowane przez obrońców z Nowej Wsi. Tak czy inaczej, cieszymy się z czwartego zwycięstwa z rzędu. Oby passa została podtrzymana, jednak naszym kolejnym rywalem w nadchodzącą sobotę będzie mocny Jawor Krzemienica.

TG Sokół – Piast Nowa Wieś 2:0 (2:0)

Bramki: Ł.Nizioł (32′), M.Bal (42′)

Skład TG Sokół: G.Kwiecień, D.Pietroński, Ł.Świst, M.Gorący, P.Darocha (75′ H.Kuca), D.Węglowski (87′ A.Piękoś), P.Szalacha, T.Brzychczy, K.Kołodziej, Ł.Nizioł, M.Bal (83′ B.Mika)

Skład Piasta: T.Brzychc, M.Drzał (80′ T.Olechowski), B.Dworak, M.Kędzior (46′ M.Ataman), M.Klamut, P.Kloc, M.Matlak (63′ R.Gałusza), D.Murias, Ł.Panek (59′ T.Sołtysik), J.Rzeszutek, Ł.Żebrakowski

Pozostałe spotkania to głównie porażki zespołów sąsiadujących z nami w tabeli. Iskra Jawornik po raz kolejny uległa na wyjeździe (tym razem Jaworowi 1:4). Remis z liderem zanotowała Przybyszówka (1:1). Swoje spotkanie przegrał także zespół z Dąbrówek. Dzięki temu wyprzedziliśmy dzisiaj aż cztery zespoły (łącznie z Piastem). Porażka Trzebowniska ze Strugiem (1:2) oraz remis KS Stobierna z Astrą przybliżył nas punktowo do dwóch kolejnych drużyn. Obie wyżej wymienione mają  w tej chwili zaledwie jedno “oczko” więcej. Bardzo ciekawie wygląda sytuacja na samym dole tabeli. Włókniarz Rakszawa pokonał u siebie Głogovię 2:1, dzięki czemu zachował szansę na utrzymanie. Ciemne chmury zbliżają się natomiast nad Głogów, który jeszcze jesienią  miał nad Sokołem 6 punktów przewagi. Na chwilę obecną Głogovia ma do naszego zespołu 5 punktów straty. W meczu na szczycie górą była Dynovia, która rozbiła Grodziszczankę 4:1. W czubie tabeli różnice punktowe są w dalszym ciągu nieznaczne. Nie inaczej jest w dolnej połowie stawki.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
21 odpowiedzi
 1. FENERBACZE

  Kolejny mecz, w którym widać brak Karola Nowaka.
  Bez tego zawodnika nie ma kim straszyć w ataku.

  Tym razem nie było zbyt ciekawe widowisko, i mecz stał na średnim poziomie. Chociaż najważniejsze są 3 punkty to po dzisiejszym spotkaniu widać, że nie mamy zbyt szerokiej kadry. Brakowało zawodnika, który by wszedł i zrobił różnicę na placu gry, co spowodowało, że druga połowa była mniej dynamiczna.

  Na plus Michał Gorący, szczególne brawa za udaną interwencję wślizgiem w granicach pola karnego, po stracie Śwista.
  Szalacha także pokazuje, że chce mu się grać, często ciągnie grę do przodu. Kołodziej walczy zawsze do końca.

  Teraz trzeba się przygotować do meczu z Jaworem i utrzymać sokołowską twierdze.

  ##### PÓŁ ŻARTEM PÓŁ SERIO ####
  Czy Sebastian Fedan, widziany w towarzystwie Marcina Pietruchy w drugiej połowie jest przymierzany do kolejnego wypożyczenia z Resovii, tym razem z pierwszego zespołu czy tylko sobie przyjechał obejrzeć mecz do znajomych z rezerw? 🙂

  1. stefan

   nie bylo tez marcina pietruchy i krzysia kozaka. Kazdy by chcial zawsze pieknie grac, strzelac duzo bramek i wygrywac. Ale teraz licza sie punkty bez wzgledu na styl. A wydaje mi sie ze kazda druzyna bez 3 podstawowych graczy straci na jakosci. Kadra jest odpowiednia na poziom okregowki i na mozliwosci klubu.

   1. egon

    kozak to niegral od poczatku rundy i widac ze bezniego druzyna ma wieksze mozliwosci i slyszalem ze w szatni niemiesza choc pozania robi to

  2. kibic

   Fedan gra w pierwszym składzie Resovii póki co,tak że jakieś insynuacje dot.wypożyczenia są chyba na wyrost.Ot chłop przyjechał się rozerwać.No chyba że w Resovii znów nie płacą?

  1. Fenerbacze

   Jakości nie wniósł do drużyny.
   Lepiej ogrywać młodzież z naszego miasta, niż zawodników co prawda doswiadczonych, ale na boiskach B-klasowych i to po 30stce.

 2. sir.voyteq

  Tabela Rundy wiosennej

  1 Sokół 12 pkt
  2. Dynovia 10 pkt
  3. Resovia II 9 pkt
  4. Jawor 9 pkt
  5. Stal Ii Rz 8 pkt
  6. Włókniarz 7 pkt
  7. Strug 6 pkt
  8. Grodziszczanka 6 pkt
  9. Przybyszówka 5 pkt
  10 Astra MG 5 pkt
  11. Dąbrówki 3 pkt
  12. Sawa 3 pkt
  13. Iskra 3 pkt
  14. Stobierna 1 pkt
  15 Trzebownisko 1 pkt
  16 Piast 1 pkt
  17 Głogovia 1 pkt

  Resovia II i Sokół wygrały wszystkie mecze

  1. staszek

   Jesień była zawalona i tyle,gdyby nie to bylibyśmy spokojni o utrzymanie,a kto wie może walczylibyśmy o coś więcej.
   A pisałem wtedy,wziąć młodych chłopaków ze Stali albo Resovii,bo o 100 % są lepsi od co niektórych niby dobrych okolicznych graczy (Pieniek,Tabaka),ale zarząd był mądrzejszy.

    1. henek

     Jak mają grzać ławę lub mało grać to chętnie chyba będą woleć u nas grać pełne 90 minut.
     Wyjdzie im to z korzyścią.