O niespodziankę w Dynowie!

Wiele wskazuje na to, że najbliższy rywal naszego zespołu będzie bardzo wymagający. Dynovia jako drużyna sprawia wrażenie co najmniej równie dobre co rok temu i choć w ostatniej kolejce zespół z Dynowa przegrał 1:2 z Jaworem, to może mówić jedynie o wyjątkowym pechu (przy prowadzeniu 1:0 do 85 minuty meczu). W przerwie zespół objął dobrze znany w Sokołowie Jan Rochecki, który ostatnio prowadził Włókniarza Rakszawa. Wierzymy, że naszą ekipę stać na kolejną niespodziankę w Dynowie. Nie będzie to łatwe, ale ubiegły sezon pokazał, że Sokół ma przeciwko środowemu przeciwnikami kilka atutów. Początek meczu już w środę o godzinie 17:00. Zbiórka zawodników o 14:45.

Dotychczas zespoły z Sokołowa i Dynowa mierzyły się ze sobą co najmniej 18-krotnie. Dziewięciokrotnie lepsi byli sokołowianie, sześć razy padał remis, natomiast trzy razy górą była Dynovia. Łączny bilans bramek to 38:22 na korzyść naszego klubu. O historii gier obu zespołów wspomniano w naszym serwisie już rok temu:

Zapowiedź meczu z sezonu 2013/14

Jeśli chodzi o zmiany w dynowskiej drużynie, to zaszło kilka zmian, ale obyło się bez większej rewolucji. Na fotelu trenera Pawła Gierulę zastąpił wyżej wspomniany Jan Rochecki. Szeregi Dynovii wzmocnili w przerwie letniej Paweł Tarnawski (wznowił treningi), Michał Łamasz i Wojciech Szybiak (Pogórze Dubiecko). Kadrę środowego rywala opuścili natomiast: Tomasz Hadam (wyjazd za granicę), Tomasz Mnich (Brzozovia) i Krystian Pudysz (nie wznowił treningów). W środę na boisku na pewno zabraknie Pawła Szczawińskiego, który w meczu z Jaworem otrzymał czerwoną kartkę i będzie musiał pauzować.

W ramach przypomnienia, Dynovia rozegrała w tym sezonie dwa spotkania. W pierwszym meczu dynowianie pokonali spadkowicza z IV-ligi – Jedność Niechobrz 3:1. W drugiej kolejce przegrała 1:2 w wyjazdowym meczu z Jaworem Krzemienica.

W ramach przygotowań nasz rywal grał z takimi zespołami jak Izolator Boguchwała (porażka 1:4), Sokół Kolbuszowa Dolna (porażka 3:5), Strumyk Malawa (porażka 1:2), ULKS Grabówka (wygrana 4:0), Wisłok Czarna (wygrana 1:0), Start Pruchnik (wygrana 3:1).

Program 3 kolejki Klasy Okręgowej:

środa (27 sierpnia)

Dynovia – TG Sokół (17:00)
KP Zabajka – Stal II Rzeszów
Grodziszczanka – Wisłok Strzyżów (17:00)
Astra Medynia Głog. – Bratek Bratkowice (18:00)
Resovia II – KS Dąbrówki (17:00)
LKS Trzebownisko – Jawor Krzemienica (18:00)
KS Stobierna – Jedność Niechobrz
Start Brzóza Stad. – Orzeł Wólka Niedźw. (17:30)

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
1 odpowiedź
  1. tadeo.

    Witam! Z pewnością łatwo nie będzie, ale liczę na Was chłopcy z Sokołowa.Przywieżcie chociaż jeden, jedyny punkcik,a wszystko będzie dobrze.Powodzenia!