O przełamanie z beniaminkiem!

W dniu jutrzejszym (w niedzielę) o godzinie 16:00 Sokołom przyjdzie zmierzyć się z tegorocznym beniaminkiem rzeszowskiej Klasy Okręgowej – Startem Brzóza Stadnicka. Brzózanie zaliczyli w lidze  falstart, ale poprzedni mecz z Jaworem (wygrany przez Start) pokazuje, że nie możemy lekceważyć przeciwnika. Wierzymy, że po kiepskim ubiegłym tygodniu przyjdzie pora na dobrą grę zespołu i odskoczymy nieco od dolnej części tabeli. Zapraszamy na mecz, który w tym tygodniu odbędzie się na naszym stadionie!

W tym sezonie rywale z Brzózy Stadnickiej zgromadzili na swoim koncie 5 punktów: dwa remisy (ze Stobierną i Stalą II Rzeszów) następnie 2 porażki: z Orłem i Jednością i w końcu pierwsza wygrana z Jaworem dają obecnie Startowi 12 miejsce w tabeli. Start posiada zminimalizowany bilans bramkowy – strzelił w pięciu spotkaniach 3 bramki tracąc niewiele mniej – 7, co znaczy, że mamy do czynienia z drużyną grającą raczej defensywnie, aniżeli ofensywnie.

W przerwie letniej zespół wzmocniło czterech zawodników: Marek Brusik (doświadczony wychowanek Unii Nowa Sarzyna, ostatnio Głogovia), który w tym sezonie będzie reprezentował Start jako grający trener, Igor Wójtowicz, (wychowanek Stali Mielec, ostatnio Lechia Sędziszów), Wojciech Brudek (Lechia Sędziszów) oraz Dariusz Sołek (Błękit Żołynia). Zespół opuściła trójka zawodników: Mateusz Prajs i Rafał Babiarz (koniec kariery/sprawy osobiste) i Dawid Czaja (Błękit Żołynia).

Jeśli chodzi o sam klub to LKS Start datuje swoje powstanie na 1948 rok, a największym sukcesem brzózan jest gra w Klasie Okręgowej, do której awansowali także w sezonie 2006/07. Z zespołem Sokoła Start grał w Klasie Okręgowej w sezonie 2007/08, gdzie na własnym stadionie lepsi byli sokołowianie (2:0), natomiast na wyjeździe trzy punkty zostały w Brzózie Stadnickiej (3:0 dla Startu).

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
2 odpowiedzi
    1. RyanTG

      Poprawione. Zauważyłem, że na herbie jest “1948”, ale ostatecznie zasugerowałem się stroną Startu. 🙂