O rewanż ze Strugiem

Wyjątkowo (bo w czwartek) rozegramy kolejne spotkanie ligowe, a przeciwnikiem naszego zespołu będzie Strug Tyczyn. Drużyna prowadzona przez trenera Wiesława Gołdę jest naszym sąsiadem w tabeli i ma w tej chwili 5 oczek więcej od Sokoła. Będzie więc okazja, by nadrobić dystans do górnej połowy tabeli, a jednocześnie zrewanżować się za wysoką, jesienną porażkę w Tyczynie (1:6). Nasz rywal nie należy do słabych (3 wygrane z rzędu). Zapowiada się więc bardzo ciekawe widowisko, dlatego serdecznie zapraszamy na jutrzejszy mecz na godzinę 16:00 na nasz stadion!

Strug to solidna podkarpacka piłkarska marka, której ostatnio niestety nie jest dane, by grać na IV ligowych boiskach (gdzie rywalizowali w latach 90-tych m.in. z sokołowskim zespołem). Jeszcze na początku bieżącego sezonu zespół z Tyczyna (podobnie jak z Sokołowa) był typowany do rychłego spadku. Tak się jednak nie stało i wszystko wskazuje na to, że Strug zakończy rozgrywki na bezpiecznej pozycji (pomimo zamieszania związanego z reorganizacją rozgrywek wyższego szczebla). Tegoroczne rozgrywki potrafią zaskakiwać – jak widać.

Statystyki pokazują, że tyczynianie o wiele lepiej czują się na własnym boisku (8 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki), co udowodnili zresztą w meczu z naszym zespołem. Gorzej idzie im jednak na wyjazdach (2 zwycięstwa, 2 remisy i 6 porażek). Nie oznacza to jednak łatwego meczu. Zespół jest przed historyczną szansą by wyrównać rekord meczów bez utraty gola, jednak jak wszyscy zdajemy sobie sprawę, nadrzędną rzeczą będzie wygrana, dzięki której magiczna bariera 30-punktów zostałaby złamana. Rywale jednak też mają swoje cele i z pewnością będą chcieli wywieźć z Sokołowa punkty.

Jeśli chodzi o występy na wiosnę to Strug z 12 punktami w sześciu spotkaniach zajmuje 3 pozycję (za Sokołem i Dynovią), co dodatkowo może świadczyć o tym, że nie można lekceważyć tego zespołu, szczególnie w momencie, w którym jesteśmy plasowani niżej w tabeli. Na wiosnę seniorzy z Tyczyna przegrali dwa mecze: z Astrą (0:1) i Przybyszówką (1:2) – oba wyjazdowe. Strug wygrał jednak z Głogovią (2:1), Trzebowniskiem (2:1) i Iskrą (3:0). Największą niespodzianką jest wyjazdowe zwycięstwo z Grodziszczanką (2:1). Jak więc można zauważyć, jeśli już nasz rywal przegrywa, to raczej minimalnie. Należy więc uważać.

Jeszcze raz zapraszamy na jutrzejszy mecz! Początek o 16:00. Zbiórka zawodników o godzinie 15:00.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
4 odpowiedzi
  1. haha

    przesadzasz, solidna podkarpacka marka? Takie to sa np. Stalowa Wola, Mielec, Rzeszow, Krosno itd. A nie jakis Strug ;]