Odwracamy wynik w meczu z Jednością

Najważniejsza informacja płynie z Niechobrza taka – wygrywamy 1:2 (1:2)! Czy będziemy zadowoleni ze stylu, w jaki zdobyliśmy komplet punktów? Oj, z pewnością można mieć do niego sporo zastrzeżeń. Gole na wagę trzech punktów zdobywali: Hubert Serwatka i Patryk Sobuś (po rzucie karnym). Do gospodarzy trafiał natomiast ex-Sokół, Bartłomiej Bać.

Odrabiamy tuż przed przerwą

Już o 11:00 zainaugurowaliśmy w sobotę ligową kolejkę. Trafiamy do Niechobrza, który po kiepskiej serii wrócił na wyższy poziom. Mecz otwieramy dobrze, posiadając przewagę, a gospodarze czekali na kontratak, i tak też się stało. W 11. minucie po szybkiej akcji piłka zostaje zaadresowana do Bartłomieja Bacia, który bez problemów, ładnym, mocnym uderzeniem trafia w okienko bramki. To nie był przyjemny mecz dla oka, choć ułożył się dla nas dobrze. Bo po chaotycznych akcjach z obu stron wyrównujemy. Przy narożniku do wykonania stałego fragmentu przygotowuje się Kamil Wilk, piłka spada wprost pod nogi Huberta Serwatki, a ten wbija futbolówkę tam gdzie jej miejsce – do sieci. Mamy 39. minutę, ale to nie koniec, kilka chwil później, w 43. minucie zrywa się Patryk Sobuś, na którym zostaje podyktowana “11”, a sam poszkodowany zamienia okazję na gola. Piłkarze Jedności długo nie potrafili pogodzić się z decyzją sędziego. I w kilka minut przewaga Niechobrzan zamieniła się w stratę, której..

Której nie zdołali odrobić. Początek drugiej połowy wyglądał obiecująco dla Sokoła, ale kilka razy czujnie nasi gracze zostali złapani w pułapki ofsajdowe. Jedność ożywiła się w 79. minucie i dwukrotnie mocniej zagroziła bramce Piotra Gnatka. Ale sama druga połowa, pełna szarpanej gry z obu stron nie przyniosła więcej bramek. Na pochwałę zasługuje to, że odwracamy losy meczu, i to tuż przed przerwą.

Jedność Niechobrz – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI 1:2 (1:2)

Bramki: Bartłomiej Bać (11′) – Hubert Serwatka (39′), Patryk Sobuś (43′-k)

Poziom meczu: ⚽️⚽️

Skład (Jedność): Mateusz Szyszko – Maksym Ryzhak, Patryk Wiącek, Damian Rak (46′ Gniewomir Bryk), Marcin Micał, Mateusz Rachwalski, Jacek Kocurek, Dariusz Szeliga (c), Filip Kłęk, Damian Szary (67′ Mariusz Lelek), Bartłomiej Bać ⚽️ (83′ Marcin Lenik)
Trener: Grzegorz Żyła

Skład (Sokół): Piotr Gnatek – Rafał Lelek (52′ Sławomir Sałek), Hubert Serwatka (c) ⚽️ (74′ Kamil Jagusiak), Kamil Sidor, Mateusz Wilk, Sebastian Rodzeń (90′ Marcin Uram), Bartosz Grzesik, Daniel Ziobro, Kamil Wilk, Patryk Sobuś ⚽️, Konrad Panek
Trener: Kamil Jagusiak

Widzów: 30

Sędziowie: Marcin Babiński (główny) oraz Jacek Kapinos i Patryk Dudek

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com