Okręgówka na finiszu

Choć wiele wskazywało na to, że walka w rzeszowskiej Klasie Okręgowej będzie toczyć się aż do ostatniej minuty ostatniej ligowej kolejki, sytuacja rozwiązała się sama już dzisiaj. Biorąc pod uwagę, że outsider KS Zaczernie ulegnie wyjazdowo Grodziszczance Grodzisko Dolne (wiele na to wskazuje), to z ligą pożegnają się kolejno: KS Zaczernie, Górnovia Górno, Błażowianka Błażowa i.. Orzeł Wólka Niedźwiedzka. Awans do IV ligi zapewniła sobie wcześniej Jedność Niechobrz. Jest to kolejna po Wisłoku Strzyżów drużyna, która jeszcze do niedawna rywalizowała z naszymi piłkarzami w Klasie A. Miejmy nadzieję, że to dobry prognostyk przed zbliżającym się nowym sezonem. Beniaminkowi z Niechobrza życzymy powodzenia w IV lidze!

Derbów gminnych prawdopodobnie więc w Klasie Okręgowej nie zobaczymy, a duże szanse na utrzymanie Orzeł z Wólki Niedźwiedzkiej pogrzebał po wysokiej porażce z Astrą Medynia Głogowska 0:3. To oznacza, że nawet zwycięstwo z Włókniarzem Rakszawa (plasującym się w czubie tabeli) daje jedynie iluzoryczne nadzieje.

Z drugiej grupy Klasy A do rzeszowskiej Okręgówki trafiają: dobrze znany sympatykom Sokoła Jawor Krzemienica, w którym występuje nasz wychowanek – Tomasz Brzychczy oraz debiutant w tej klasie rozgrywkowej – Iskra  Jawornik Polski.

W przyszłym tygodniu poznamy ostatniego z beniaminków, a czy będzie to Piast czy Bratek, czas pokaże.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com