Ostatki rundy jesiennej. Przeciwnikiem Astra

Runda jesienna zmierza powoli ku końcowi, a jutrzejszy mecz Sokoła (przeciwko Astrze z Medyni) będzie dla naszej drużyny ostatnim meczem jesieni. Dlatego też zapraszamy wszystkich do obejrzenia tego spotkania z trybun naszego stadionu. Początek meczu o godzinie 14:00 na stadionie przy ulicy Polnej w Sokołowie. Zapraszamy!

Po ostatnim meczu w Zabajce wskazane będzie zatarcie złego wrażenia z ostatniego meczu i zakończenie rundy w dobrych humorach. Będzie do tego okazja właśnie jutro, chociaż trzeba przyznać, że drużyna Astry po słabym starcie w rozgrywkach zaczęła ostatnio regularnie punktować. W tej chwili drużyna z Medyni Głogowskiej ma na koncie 19 punktów i lokuje się na bezpiecznym 7 miejscu w tabeli. Nasi zawodnicy mają z kolei 24 punkty i jest jeszcze szansa na to, by zakończyć bieżącą rundę na podium. Prawie na pewno mistrzem jesieni zostanie Jedność Niechobrz, która dopiero w ostatnim spotkaniu zakończyła zwycięską passę 7 kolejnych wygranych.

Wracając do Astry Medynia Głogowska, zespół ten wygrywał w tym roku pięciokrotnie (za każdym razem na własnym boisku), a były to mecze przeciwko: Bratkowi Bratkowice (3:1), Stali II Rzeszów (3:2), KS Stobierna (1:0), Orłowi Wólka Niedźwiedzka (2:1) i Jaworowi Krzemienica (3:2). Dużą niespodzianką był szczególnie ostatni mecz, który potwierdza, że Jawor (jeden z wcześniejszych faworytów do awansu) znajduje się w głębszym kryzysie i po raz kolejny, po meczu z Bratkiem, pomimo prowadzenia przegrywa swoje spotkania.

Ponadto Astra zremisowała cztery swoje spotkania: z KP Zabajka i LKS Trzebownisko (po 1:1, oba mecze na terenie rywala) oraz bezbramkowo z Dynovią i Startem Brzóza Stadnicka. Medynianie przegrali do tej pory pięć razy:  u siebie z Dąbrówkami (0:2) i Grodziszczanką (1:2) oraz na wyjeździe z Wisłokiem (0:2), Resovią II (1:3) i Jednością (1:2), co daje łącznie bilans bramkowy 17:19. Jeśli chodzi o siłę tego zespołu, to jest ona szczególnie duża przy stałych fragmentach gry, z czego słynął w tej rundzie zespół z Medyni.

W ligowych meczach pomiędzy drużyną Sokoła i Astry bilans wygląda następująco: 3 zwycięstwa Sokoła, 1 remis i 2 zwycięstwa Astry oraz bilans bramkowy 15:11 na korzyść sokołowian. W poprzednim sezonie w rundzie jesiennej ulegliśmy Astrze na własnym boisku 0:3, za co warto byłoby wziąć w dniu jutrzejszym rewanż, co miejmy nadzieję – uda się. Na wiosnę lepszy był wtedy Sokół, który wygrał w Medyni po ciężkim meczu 2:1.

Kilka zdań o dokonaniach klubu z Medyni Głogowskiej:

Astra ma niedługą historię, a powstała w 1985 roku i od sezonu 2012/13 występuje w rzeszowskiej Klasie Okręgowej, co jest prawdopodobnie największym sukcesem piłkarzy z tej miejscowości. W ubiegłym sezonie po bardzo słabej rundzie jesiennej Astra była przez wielu skazywana na spadek, jednak znakomita runda wiosenna zweryfikowała te sądy i Astra utrzymała się w Okręgówce. Przez szereg lat klub z Medyni rywalizował z innymi klubami w Klasie A i B.

 Jeszcze raz zapraszamy na mecz! Będzie to ostatnia okazja do zobaczenia w tym roku naszej drużyny w akcji. Na kolejne ligowe emocje poczekamy aż do wiosny!

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu na naszym profilu Facebooka oraz do dyskusji na forum.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com