Ostatni wyjazd rundy. Rywalem KP Zabajka

Przed Sokołem ostatni mecz wyjazdowy rundy jesiennej. Rywal – KP Zabajka, to w tej chwili czwarta drużyna w tabeli. Zapowiada się więc ciekawy, choć z pewnością niełatwy mecz. Początek meczu o godzinie 14:00 na stadionie w Zabajce. Zbiórka zawodników o godzinie 12:15 na naszym stadionie. W ten sam dzień swój mecz (w Sokołowie) rozegrają juniorzy, którzy powalczą ze Stalą Łańcut o 11:00.

Drużyna z Zabajki to dobry przykład tego, jak przewrotna jest piłka nożna. Klub spod Głogowa Małopolskiego w tym i w poprzednim sezonie święci triumfy, podczas gdy jeszcze w sezonie 2012/13 bronił się przed spadkiem do Klasy B. Ta sztuka się piłkarzom KP udała. Co więcej, sezon później piłkarze Zabajki awansowali do Klasy Okręgowej z drugiego miejsca w tabeli (pierwszy był Bratek Bratkowice), a w tym sezonie spisuje się rewelacyjnie, przez długi czas znajdując się w ścisłej czołówce ligi. Z podium ligi KP Zabajka pożegnał się dopiero po ostatnim remisie z Jaworem Krzemienica, a na jego miejsce w tabeli wskoczył właśnie Sokół.

Jeśli chodzi o dotychczasowe występy Zabajki w “Okręgówce” to należy zwrócić uwagę na jedno – jest tym solidna defensywa naszych jutrzejszych rywali. W trzynastu meczach KP stracił 11 bramek. Zdobył ich 17, co dobrze świadczy o szykach obronnych tego zespołu. Dobrze wygląda także zdobycz punktowa KP Zabajka – 22 punkty, to z całą pewnością o wiele więcej, niż mogli się spodziewać kibice śledzący rzeszowską Klasę Okręgową, a przez wielu beniaminek był typowany do spadku. Tymczasem klub z Zabajki radzi sobie zdecydowanie najlepiej spośród wszystkich drużyn, które awansowały do Klasy O w poprzednim sezonie.

Zespół prowadzony przez Leszka Pado przegrał dotychczas trzy spotkania: z Dynovią (wyjazdowo 0:2), KS Stobierna (wyjazdowo 0:1) oraz na własnym boisku z Jednością (0:1). Oprócz tego piłkarze KP czterokrotnie remisowali: dwukrotnie bezbramkowo z Orłem i Jaworem, 1:1 – z Astrrą oraz z Wisłokiem Strzyżów 4:4 w ligowym debiucie, w meczu w którym w roli gospodarza KP Zabajka prowadził już 3:0, a mimo to, musiał pogodzić się z podziałem punktów.

Silnym punktem drużyny z Zabajki jest z pewnością Krzysztof Pastuła, najlepszy strzelec tej drużyny. Ponadto mamy do czynienia z dobrym zawodnikiem na pozycji bramkarza i solidną obroną

Historia zespołu z Zabajki jest stosunkowo krótka. Przygoda z futbolem rozpoczęła się w Zabajce zaledwie osiem lat temu (w roku 2006), a po pięciu sezonach spędzonych w Klasie B przyszła pora na pierwszy ligowy awans (do Klasy A), gdzie poza sezonem 2012/13 podgłogowski zespół prezentował się raczej bardzo solidnie. Awans do Klasy Okręgowej jest w tej chwili największym sukcesem sportowym tego klubu, który z Sokołem mierzył się do tej pory czterokrotnie. Ostatnie spotkanie Sokoła i Zabajki (wiosna 2012/13) zakończyło się co prawda remisem 1:1, ale w pozostałych spotkaniach wygrywali już tylko sokołowianie i to w całkiem efektownie: 6:1, 6:2 i 4:0, co daje łącznie bilans bramkowy 17:4 na korzyść Sokoła. Tym razem nie spodziewamy się jednak tak łatwej przeprawy, jak to miało miejsce w Klasie A. Czwarte miejsce w tabeli nie mogło się wziąć z przypadku, a ofiarami Zabajki padły między innymi: Bratek Bratkowice (1:0), Stal II Rzeszów (4:2), Grodziszczanka (2:0), Resovia II (1:0), LKS Trzebownisko (1:0) i Start Brzóza Stadnicka (3:0).

Dyskusja meczowa (forum)

KP Zabajka – TG Sokół (jutro, 14:00, w Zabajce)

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=29 type=all start=2014-11-07 end=2014-11-08 date=show time=show order=ASC text_date=Data text_time=Godzina text_home=Dom text_away=Wyjazd text_score=Wynik]

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com