Ostatnie starcie sezonu drużyny seniorów!

Meczem wyjazdowym w Medyni Głogowskiej Sokół zakończy zmagania w Klasie Okręgowej sezonu 2014/2015. Drużynie Astry do utrzymania wystarczy remis. W trudnej sytuacji jest Dynovia, a w najgorszej – Orzeł Wólka Niedźwiedzka. Wszystkie spotkania Klasy Okręgowej (w tym nasz) rozpoczną się o identycznej porze – w niedzielę o 17:00. Zbiórka zawodników: 15:15.

Jesienią górą był Sokół, który na własnym boisku pokonał Astrę 4:0. Tym razem spodziewamy się zaciętego meczu, a wystarczy przypomnieć sobie mecz z ubiegłego sezonu, gdzie po bardzo emocjonującym spotkaniu Sokół pokonał Astrę 2:1. Za dobry prognostyk można uznać fakt, że Sokół w trzech ostatnich meczach nie stracił ani jednej bramki (w czterech stracił tylko jedną, w dodatku w pechowych okolicznościach). Nie zaszkodzi poprawić na koniec strzeleckich statystyk, bo przez sporą nieskuteczność w ataku nie udało się wywalczyć trzech punktów w meczach z Wisłokiem i KP Zabajka.

Dynovia z Orłem o życie. KP Zabajka z szansami na przeskoczenie Orła

Najciekawiej zapowiada się mecz w Dynowie, gdzie Dynovia zagra z Orłem. Od tego meczu będzie zależeć, która drużyna może przedłużyć sobie nadzieje na utrzymanie, ale wiele zależy od dzisiejszych meczów IV ligi. Porażka Strumyka na 100 procent pozbawi nadziei Orła Wólka Niedźwiedzka. Z kolei o udane zakończenie i przeskoczenie drużyny Orła w tabeli powalczy KP Zabajka. Klub spod Głogowa ma realne szanse na wyprzedzenie Orła i poprawienie wyniku na koniec historycznego dla tego klubu sezonu. Będzie do tego okazja w meczu na własnym stadionie przeciwko KS Dąbrówki.

O drugie miejsce na koniec powalczy Grodziszczanka i KS Stobierna. Bliżej tego planu będzie Grodziszczanka, która w roli faworyta zagra na własnym boisku z pewnym utrzymania Jaworem. KS Stobierna co prawda rozegra mecz ze zdegradowanymi rezerwami Stali II, ale o przeskoczenie w tabeli ekipy Marcina Szmuca będzie klubowi ze Stobiernej dość trudno (bilans w małej tabeli na korzyść Grodziszczanki).

W pozostałych spotkaniach zagrają  m.in. LKS Trzebownisko ze Startem, dla którego będzie to okazja do zakończenia przygody z Okręgówką zwycięstwem. O to będzie jednak dość trudno, bo faworytem meczu w Trzebownisku będą gospodarze. Resovia II zagra o przedłużenie świetnej passy z Jednością. Mistrz Klasy Okręgowej od dawna jest już pewny awansu, ale zwycięstwo Jedności poprawi morale zespołu przed przygotowaniami do występów w klasie regionalnej.

Na koniec ciekawy mecz w Bratkowicach – Bratek zagra z Wisłokiem o 4 miejsce w tabeli. Jedynymi drużynami, które mogą zakończyć sezon na tym miejscu są jeszcze TG Sokół i Resovia II.

Program 30 kolejki Klasy Okręgowej:

niedziela (14.06)
Astra Medynia Głog. – TG Sokół (17:00)
KP Zabajka – KS Dąbrówki (17:00)
LKS Trzebownisko – Start Brzóza Stad. (17:00)
Dynovia Dynów – Orzeł Wólka Niedźw. (17:00)
Grodziszczanka – Jawor Krzemienica (17:00) -> RELACJA NA ŻYWO
Resovia II – Jedność Niechobrz (17:00)
Stal II Rzeszów – KS Stobierna (17:00)
Bratek Bratkowice – Wisłok Strzyżów (17:00) -> RELACJA NA ŻYWO

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com