Sokół zwyciężył 4:2 (3:1) z Gromem Handzlówka, wywiązując się z roli faworyta dzisiejszego meczu. Kluczowy okazał się sam początek spotkania, bo już na samym początku do bramki trafił Łukasz Nizioł. Oprócz niego na listę strzelców wpisali się dzisiaj Piotr Darocha, Patryk Świst (z rzutu karnego) i Kamil Sidor. Kolejnym rywalem TGS będzie w najbliższą niedzielę Błażowianka Błażowa.

Sokół rozpoczął od skuttecznej akcji w której podanie od Kacpra Nowaka dostał Łukasz Nizioł, który otworzył wynik strzałem do pustej bramki. Kilka chwil później mogło być już 2:0, ale znakomitej sytuacji (po zgraniu ze skrzydła od Nizioła) nie wykorzystał Piotr Darocha, którego uderzenie zablokował bramkarz Gromu. Niedługo potem drugi najbardziej doświadczony gracz Sokoła na boisku już się nie mylił, a w sytuacji jeden na jeden minął bramkarza i strzałem lewą nogą z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Po kolejnych kilku minutach podyktowany został z kolei rzut karny, który na gola zamienił Patryk Świst, dla którego było to trafienie w drugim kolejnym meczu. Niestety nie udało się utrzymać wyniku do przerwy, bo tym razem to drużyna gości otrzymała “jedenastkę” i chociaż Kwiecień wyczuł intencje strzelającego, to przewaga Sokołów stopniała do dwóch bramek.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znacznej zmianie. Sokół przez dłuższą część meczu budował atak pozycyjny, a goście kontrowali. Kolejna bramka (czwarta dla TGS) padła po trafieniu Kamila Sidora, który wcześniej minął kilku obrońców Gromu i pokonał bramkarza. Kto wie jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby nie faul na Łukaszu Niziole, który w tym czasie wychodził na czystą pozycję. Sytuacja się zemściła, bo gracz Gromu strzałem głową ustalił wynik na 4:2, zmniejszając rozmiary porażki swojej drużyny.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Grom Handzlówka 4:2 (3:1)

Bramki: Ł.Nizioł (5′), P.Darocha (24′), P.Świst (27′-k) – A.Bożętka (42′-k), Ł.Chrzan (77′)

Skład (TG Sokół): G.Kwiecień – J.Kołodziej, P.Świst, K.Sidor, D.Pietroński, T.Brzychczy, S.Rodzeń, B.Bałamut, K.Nowak, Ł.Nizioł, P.Darocha (85′ D.Konefał)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com