Pewne zwycięstwo w meczu z Orłem

Ostatecznie przyszła pora na zwycięstwo w meczu sparingowym. Po nieco słabszej pierwszej połowie i zdecydowanej przewadze w drugiej Sokół zwyciężył 4:1 (1:1) w Hucisku z Orłem Wysoka Głogowska. Dla naszego zespołu trafiali Sławomir Świst, Łukasz Gaweł, Mateusz Gorzenik i zawodnik testowany. Jedyna bramka dla rywala padła z rzutu karnego.

Do spotkania Sokół przystąpił z 18-osobową kadrą i chociaż początek meczu był w wykonaniu obu drużyn dość nerwowy, to udało się wypracować naszemu zespołowi przewagę, co udało się zaakcentować w 18 minucie, kiedy piłka trafiła do Sławomira Śwista, a nasz defensor pokonał bramkarza Orła. W późniejszych minutach nastąpił mały impas w naszej grze w ataku i chociaż sytuacji bramkowych sokołowianie mieli naprawdę sporo, to bramkarz naszego rywala niweczył starania Sokoła do zdobycia bramki. W międzyczasie dwa groźne strzały (niecelne) oddali napastnicy Orła. Niewykorzystane sytuacje sam na sam z bramkarzem zemściły się na naszych piłkarzach w 39 minucie, gdy został podyktowany rzut karny, pewnie wykorzystany przez rywala i do przerwy tylko remisowaliśmy z liderem rzeszowskiej Klasy A.

W drugiej części meczu wraz z upływem kolejnych minut Sokół coraz pewniej radził sobie w rozmontowywaniu obrony Orła, choć ponownie możemy mówić o mnogiej liczbie niewykorzystanych okazji. Zdarzały się momenty, że piłka na trzy raty nie znajdowała drogi do siatki piłkarzy z Wysokiej. W końcu na prowadzenie wyprowadził nas gol Łukasza Gawła, który w dwójkowej akcji z Karolem Nowakiem zanotował trafienie w sam róg bramki. W 79 minucie asystą popisał się 16-letni Sebastian Rodzeń, który odegrał do Mateusza Gorzenika, a ten podwyższył stan meczu na 3:1. Wynik meczu ustalił zawodnik testowany, który przedryblował bramkarza i strzałem z ostrego konta ustalił wynik meczu na 4:1. Oprócz tego Sokół miał kilka klarownych sytuacji, lecz albo zabrakło dokładności, albo braku zdecydowania. Gra naszego zespołu mimo to mogła się podobać, pełno było ciekawych, składnych akcji. Warto podkreślić, że zespół wyglądał dzisiaj bardzo dobrze kondycyjnie i w końcówce spotkania punktował zmęczonych rywali, nie dając im zbytnio dojść do słowa.

Kolejny mecz sparingowy rozegramy już na własnym stadionie. Szczegóły wkrótce.

Orzeł Wysoka Głogowska – TG Sokół 1:4 (1:1)

Bramki: S.Świst (18′), Ł.Gaweł (60′), M.Gorzenik (79′), zawodnik testowany (87′) – Orzeł (39′-k)

Kadra TG Sokół: G.Kwiecień, S.Świst, D.Pietroński, M.Gorzenik, D.Węglowski, Ł.Dec, A.Piękoś, S.Rodzeń, zawodnik testowany, T.Brzychczy, P.Codello, K.Berkowicz, zawodnik testowany, P.Darocha, B.Mika, M.Bal, Ł.Gaweł, K.Nowak

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
1 odpowiedź