Pierwsze koty za płoty!

Niespodzianki nie było i Sokół wygrał w swoim pierwszym letnim sparingu w Łukawcu z tamtejszym ŁKS-em 1:2 (1:2). Zwycięstwo skromne, ale w pełni zasłużone. Przy lepszej skuteczności mogliśmy się pokusić o kilka kolejnych goli. Dla Sokoła trafiali: zawodnik testowany i Dominik Pietroński. Dla gospodarzy – bramka padła po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

Od początku dało się zauważyć przewagę Sokołów, udokumentowaną szybkim, celnym trafieniem zawodnika testowanego w 3. minucie. Potem pięknym strzałem popisał się w 13. minucie Dominik Pietroński, który zagrał dzisiaj nieco wyżej niż zwykle i mógł pokusić się o kolejne trafienia. Swoje szanse mieli też m.in. Patryk Sobuś i Kamil Wilk, a sporo pracy wykonał Łukasz Nizioł. Oprócz Pietrońskiego, w środku pola mogliśmy znaleźć też innego naszego nominalnego obrońcę.

W piątkowym meczu zabrakło kilku bardzo istotnych dla nas graczy, dlatego jesteśmy pewni, że wraz z ich powrotem gra Sokołowian będzie układać się jeszcze lepiej. Rywalom z Łukawca i ich trenerowi – Dawidowi Kamińskiemu dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w nowym sezonie!

Pomeczowy komentarz (trener Kamil Jagusiak):

Dzisiejszy mecz był jednym wielkim testem. Grę oparliśmy na nowym systemie oraz kilku nowych twarzach – niektórzy z nich zmierzyli się po raz pierwszy z grą trójką obrońców. O przebiegu meczu dużo nie ma co wspominać, są pewne przemyślenia, ale co pewne – dużo pracy przed nami. Okres przygotowawczy jest bardzo krótki, dlatego trzeba niektóre decyzje podejmować w pośpiechu, aby już w meczach ligowych drużyna była jednością. I taki mamy cel.

ŁKS Łukawiec – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI 1:2 (1:2)

Bramki: Gospodarze (44′-w) – Zawodnik testowany (3′), Dominik Pietroński (13′)

Skład (Sokół): Zawodnik testowany, Łukasz Surowiec, Zawodnik testowany – Kamil Jagusiak, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Dominik Pietroński, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Marcin Uram, Kamil Wilk, Łukasz Nizioł, Patryk Sobuś, Maksymilian Frącz, Zawodnik testowany
Trener: Kamil Jagusiak

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com