Pierwszy sparing seniorów już jutro!

Staroniwa Rzeszów będzie pierwszym rywalem Sokoła w ramach przygotowań do rundy rewanżowej Klasy Okręgowej. Rywale zajmują 3. miejsce w rzeszowskiej I grupie Klasy B i znajdują się w gronie kandydatów do awansu. Niedzielna gra kontrolna nie będzie pierwszym starciem obu drużyn. Ze Staroniwą mierzyliśmy się już bowiem trzy razy – w 2014 roku Sokół zwyciężał w Rzeszowie dwukrotnie (7:2 i 4:2), natomiast w ubiegłym roku górą byli Rzeszowianie, którzy wygrali 6:3. Jutrzejszy sparing odbędzie się o 11:00 na boisku ze sztuczną murawą Resovii, na którym na co dzień występuje nasz jutrzejszy przeciwnik. Wyjazd jutro o 9:40 (ze stadionu).

Jeszcze w ubiegłym sezonie nasz rywal występował na szczeblu rzeszowskiej Klasy A. W tym sezonie piłkarze Staroniwy będą z pewnością chcieli powrócić do siódmego szczebla rozgrywek, czego im oczywiście życzymy. Dla naszego zespołu będzie to przetarcie przed kolejnymi spotkaniami kontrolnymi (zagramy z Unią Nowa Sarzyna, Pogonią Leżajsk, Słowianinem Grębów, KS Zaczernie i Raniżovią). Do startu ligi pozostało blisko 2 miesiące – 26 lub 27 marca wyjedziemy na mecz z KS Stobierna, który otworzy rundę wiosenną V ligi.

Ekipę rywala cechuje w lidze duża liczba strzelonych bramek (45) i zaledwie 11 straconych goli (bilans meczowy 8-2-2), co może nieco zakłamywać obraz tego, że gramy z drużyną ostatniego poziomu rozgrywek. O różnicy klas pomiędzy zeszłorocznym spadkowiczem z Klasy A, a pozostałymi zespołami może świadczyć to, że staroniwski klub w trzech ostatnich jesiennych spotkaniach strzelił 23 gole, tracąc jednocześnie jeden.

Staroniwa RzeszówTG Sokół Sokołów

(jutro, 11:00, w Rzeszowie)

Wyjazd 9:40 (ze stadionu Sokoła)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com