Pierwszy test seniorów

W pierwszym letnim meczu kontrolnym Sokół spotka się z drużyną Raniżovii. Start już jutro (w sobotę 11 lipca) o godzinie 16:00. Mecz zostanie rozegrany w Raniżowie. Zbiórka zawodników o godzinie 15:00 na naszym stadionie.

Raniżovia to klub z którym co prawda nie rywalizujemy w lidze (inny okręg), ale tak się składa, że raniżowska drużyna często splatała swoje losy z tą z Sokołowa. Z Raniżovią związani byli ostatnio między innymi Leszek Ciupak, Tomasz Nowak czy Artur Marciniak, a same sparingi między naszymi ekipami nie należą (chociażby ze względu na bliskie położenie) do rzadkości. Tak czy inaczej jutro Sokół i Raniżovia zmierzą się po raz kolejny.

Raniżovia po jednoroczneej banicji w Klasie A powróciła do V ligi i będzie występować w przyszłym sezonie jako beniaminek dębickiej Okręgówki (wcześniej Raniżovia grywała na poziomie Klasy Okręgowej 10 lat z rzędu). Poprzedni sezon to dobra końcówka dla Raniżowian, którzy w ostatniej chwili przeskoczyli w tabeli Gryf Mielec, akcentując awans niecodziennym wynikiem 14:4 z outsiderem – Vigorem Trzęsówka.

Klub z Raniżowa powstał w 1952 roku jako LZS Raniżów, a w późniejszych latach występował jako LZS Raniżovia czy LZS Igloopol Raniżów. Największym sukcesem w historii raniżowskiej piłki był awans i gra na poziomie Klasy Okręgowej. Ciekawostką może być fakt, że chociaż Raniżów przynależy (w seniorskiej piłce) do podokręgu Dębica, to juniorzy z Sokołowa i Raniżowa jeszcze do niedawna rywalizowali ze sobą w tej samej grupie (rzeszowskiej) Klasy Okręgowej.

Mecz sparingowy:

Raniżovia Raniżów – TG Sokół Sokołów Małopolski

Sobota (11 lipca, 16:00, w Raniżowie)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com