Plan wykonany! Juniorzy rozpoczęli od wygranej

Dobrze rozpoczął się dla sokołowskich zespołów nowy sezon. Tym razem nie zawiedli nasi juniorzy starsi, którzy wywieźli z Handzlówki cenne trzy punkty i wygrali 2:0 (2:0). Oba gole padły po strzałach Sebastiana Rodzenia. Sokół był dziś drużyną lepszą, co dobrze wróży przed kolejnymi spotkaniami.

Mecz rozpoczął się od dość chaotycznej wymiany ciosów z obu stron. Zarówno Sokół, jak i Grom nie potrafił w tym czasie stworzyć wielu klarownych sytuacji. Przełamanie przyszło w okolicy 15 minuty, kiedy do głosu coraz częściej dochodził Sokół. Pierwsza bramka padła po tym jak Sebastian Rodzeń urwał się obrońcom Gromu i pewnym, mocnym strzałem dał naszej drużynie prowadzenie. Niecałe 10 minut później było już 2:0, także po strzale Rodzenia, a piłka minęła bramkarza z Handzlówki. Przez kilkanaście minut Sokołowianie nacierali na bramkę – swoje okazje mieli m.in. Bartłomiej Bandura i Bartłomiej Bałamut, ale zabrakło odrobinę celności.

Po zmianie stron co prawda Sokół w dalszym ciągu przeważał, ale osłabło tempo meczu. Bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Konrad Białek, a piłka po jego uderzeniu poszybowała nieznacznie ponad poprzeczkę bramki miejscowych. W końcówce meczu gospodarze mieli doskonałą okazję do zdobycia gola kontaktowego, ale piłka zmierzająca tuż obok słupka została wybroniona przez Huberta Wilczaka.

Trzeba zaznaczyć, że parametry boiska (szerokie ale raczej krótkie) niekoniecznie sprzyjało kombinacyjnej grze, a piłka często podskakiwała na nierównościach. Mamy nadzieję, że w kolejnym meczu, który już za tydzień w Sokołowie Sokoły pokażą się z jeszcze lepszej strony i  w meczu z Sawą zgarną kolejne ligowe punkty!

JS: Grom Handzlówka – TG Sokół Sokołów Małopolski 0:2 (0:2)

Bramki: S.Rodzeń (26′, 32′)

Skład (TG Sokół): H.Wilczak, K.Sidor, K.Jakubiec, B.Boguń, K.Berkowicz, J.Szmyd, K.Białek, B.Maksym, B.Bałamut (78′ J.Chmiel), S.Rodzeń (65′ D.Gielarowski), B.Bandura (46′ B.Mika)

Galeria meczowa (wkrótce)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com