Po 5. kolejce Klasy O zmiana lidera!

Fantastycznie ułożyła się dla Sokołów 5. seria ligowych gier, upływająca pod znakiem aż trzech derbowych starć. TGS zgarnął trzy punkty, a sporą sensację sprawił Grunwald, pokonując dotychczasowego lidera z Rakszawy. W rzeszowskich derbach rezerw górą była Resovia II. Z kolei w powiecie strzyżowskim, także w lokalnych derbach minimalnie lepszy – Aramix. W gminie Sokołów Małopolski w meczu ze Styrobudem trzy punkty zgarnął do tego Orzeł. A Sokół, zostaje nowym liderem rozgrywek, co dla nas jest najlepszą informacją tego weekendu.

Dawid Kierepka nowym liderem wśród strzelców

Na pierwsze miejsce w klasyfikacji snajperów wysunął się (po szalonym meczu w Stobiernej i trzem golom) napastnik Strumyka Malawa – Dawid Kierepka, który w tej chwili ma aż 8 trafień.

Również hat-trickiem popisał się inny gracz klubu z Malawy (Patryk Nowak), dzięki czemu awansował na podium. Ex-aequo, z 6 trafieniami jest Krzysztof Domino (Strug, ostatnio jeden gol) i Dawid Kania (Włókniarz).

Strzelecką formą popisali się w ten weekend również Szymon Sokal (z KS Przybyszówka), który jako dopisuje sobie do konta trzy bramki po wygranym meczu w Woli Dalszej.

Po pięć trafień mają w tej chwili Dariusz Jarecki (Stal II) i Mateusz Wojtanowski (Przybyszówka). W Sokole najskuteczniejsi są natomiast Patryk Sobuś (4 gole) oraz Kamil Wilk i Konrad Panek (obaj po 3).

Osobno należy opisać to co działo się do przerwy na stadionie w Stobiernej. Dziesięć goli i wynik (4:6) zapisało się najprawdopodobniej jako rekord ligi. Po przerwie padła jeszcze tylko jedna bramka i Malawa odniosła hokejowe zwycięstwo 4:7.

Ciasno na dole tabeli. Ciasno też w czołówce!

Pierwsze zwycięstwa jesiennej kampanii odniosły ekipy z Niebylca i Wólki Niedźwiedzkiej. Spory awans uzyskał Grunwald, który “wykopał” się z zagrożonej ze spadkiem strefy, ale w tabeli mamy póki co bardzo ciasno. 10. i 18. zespół w tabeli dzielą zaledwie trzy punkty. Trzy punkty dzielą też piątą Sawę od trzynastego Orła. Podobnie w czubie, gdzie liderujący Sokół oddziela od czwartego KS Przybyszówka zaledwie dwa punkty. A przypomnijmy, z Klasy Okręgowej spada pięć ekip. Będzie się działo!

Wyniki 5. kolejki:

Komplet wyników 5. kolejki (dane pochodzą z profilu Podkarpacka Piłka Nożna (gdzie znajdziecie bieżące relacje z boisk rzeszowskiej Klasy Okręgowej):

Sawa Sonina – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI 1:4 (0:2)
Jakub Baran (70′) – Hubert Serwatka (13′-g), Kamil Wilk (35′), Patryk Sobuś (78′), Konrad Panek (90’+1)

KS Zaczernie – Strug Tyczyn 1:2 (0:1)
Łukasz Chruściel (84′-k) – Konrad Zabawa (37′), Krzysztof Domino (58′)

Jedność Niechobrz – Błażowianka 1:1 (0:1)
Mariusz Lelek (49′) – Mikołaj Wania (10′)

Safironutrition Wola Dalsza – KS Przybyszówka 1:4 (1:1)
Przemysław Nycz (24′) – Szymon Sokal (18′, 52′, 86′-g), Kacper Boruta (66′)

KS Stobierna – Strumyk Malawa 4:7 (4:6)
Artur Boczarski (10′), Dawid Nowak (15′), Artur Kadłubkiewicz (16′), Damian Maciuła (33′) – Dawid Kierepka (7′-k, 27′, 45′-w), Patryk Nowak (36′-k, 39′-g, 45’+2), Adam Pilip (70′)

Aramix Niebylec – Wisłok Strzyżów 1:0 (1:0)
Kamil Barć (17′)

Stal II Rzeszów – SMS Resovia II 1:2 (1:2)
Dariusz Jarecki (30′) – Kyrylo Tolmachov (44′), Karol Chuchro (45′)

Grunwald Budziwój – Włókniarz Rakszawa 2:1 (0:1)
Mateusz Członka (73′), Jakub Borowiec (90’+4) – Bohdan Kunynets (7′-g)

Orzeł Wólka Niedźw. – Styrobud Trzeboś 3:2 (1:0)
Artem Venediktov (11′), Mateusz Serafin (70′-k, 78′) – Tomasz Bartman (76′, 82′)

Program 6. kolejki Keeza Klasy Okręgowej:

⚽️⚽️⚽️
Wisłok Strzyżów – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI (niedziela, 15:00)
Zapowiedź już wkrótce!

⚽️⚽️⚽️
Strug Tyczyn – Safironutrition Wola Dalsza (piątek, 17:00)
Do meczu z beniaminkiem z Woli Dalszej Strug będzie przystępować w roli zdecydowanego faworyta. Sam mecz może być całkiem ciekawy, a Wola Dalsza – zdeterminowana, by zrehabilitować się za ubiegłotygodniową porażkę z Przybyszówką.

⚽️⚽️⚽️⚽️
SMS Resovia II – Sawa Sonina (sobota, 15:00)
W naszej opinii może to być hit tej kolejki. Resovia, choć nie potwierdza tego tabela jest mocną ekipą, a Sawa, po meczu z Sokołem ma coś do udowodnienia. Obie ekipy grają przyjemną dla oka ofensywną piłkę. Minimalnym faworytem powinna być w sobotę ekipa Bartosza Madei. Swoją drogą – ex-Resoviaka.

⚽️⚽️⚽️
Błażowianka – Grunwald Budziwój (sobota, 16:00)
Jedni i drudzy zaczęli ligę od falstartu, ale powoli się rozpędzają. Grunwald sprawił ostatnio ogromną sensację, ale faworytem będzie bardziej doświadczony ligowiec z Błażowej.

⚽️⚽️⚽️
KS Przybyszówka – KS Stobierna (sobota, 17:00)
Przybyszówka wyrasta na czołową ekipę Okręgówki. “Przyba”, podobnie jak Sokół tej jesieni nie przegrała. Stobierna natomiast po szalonym meczu ze Strumykiem, jeśli myśli o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej musi poprawić grę z tyłu, bo i rywal zdaje się być lepiej dysponowany niż Strumyk.

⚽️⚽️
Włókniarz Rakszawa – Orzeł Wólka Niedźwiedzka (sobota, 17:00)
Rozdrażniony Włókniarz będzie zdecydowanym faworytem starcia z Orłem. Mimo wygranej Orła w ostatnim derbowym meczu, każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo Włókniarzy będzie można uznać za sporą niespodziankę.

⚽️⚽️⚽️
Styrobud Trzeboś – KS Zaczernie (niedziela, 14:00)
Kolejny ciekawie zapowiadający się mecz. Beniaminek z Trzebosi nie ma ostatnio szczęścia do kartek, bo w ciągu dwóch kolejek piłkarze Styrobudu wyłapali już trzy czerwone kartki. Trzeboś pokazuje jednak, że z mocnymi drużynami grać potrafi. A faworytem będzie ograne na tym szczeblu Zaczernie.

⚽️⚽️
Stal II Rzeszów – Jedność Niechobrz (niedziela, 15:00)
Stal od trzech meczów bez zwycięstwa, choć mecz z Resovią nie będzie miarodajny, bo w SMS-ie wystąpił m.in. przymierzany do pierwszoligowego zespołu Chorwat Bojan Gvozdenović. Jedność niespodziewanie zamyka ligową tabelę i wyższe notowania przed tym meczem mają Rzeszowianie.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com