Po 8. kolejce, kolejny mecz na szczycie, ale to koniec emocji

Szykuje nam się kolejny hit, którym będzie potyczka Sokoła w Tyczynie. Po wygranej TGS z dotychczasowym wiceliderem z Przybyszówki apetyty mogły wzrosnąć, ale faworytem będzie ekipa Jacka Sowy – Strug. Na uwagę zasługują też mecze Stobierna – Włókniarz, Zaczernie – Stal II i Sawa – Przybyszówka. Do tego wciąż na dole biją się o punkty ekipy zagrożone walką o utrzymanie.

Jarecki razy trzy. Samotny wilk wśród strzelców

Gole numer 12, 13 i 14 sprezentował sobie w ostatnim meczu z Orłem bramkostrzelny Dariusz Jarecki, tym samym odjeżdżając reszcie stawki. Mamy więc samotnego uciekiniera, który mimo 40-tki na karku wciąż imponuje dużą skutecznością.

A kto po ‘wyjadaczu’ ze Stali? Dwucyfrowy dorobek mogą już sobie zapisać Dawid Kierepka (Strumyk) i Mateusz Wojtanowski (KS Przybyszówka). Jeden i drugi dołożył po jednym golu i mają ich teraz równo po 10.

Bez wielkich niespodzianek

Do dwóch spotkań nie doszło wcale, a to z uwagi na ulewy, które przechodziły nad całym regionem. To była kolejka bez większych niespodzianek, chociaż trochę strachu mógł napędzić liderowi z Tyczyna Aramix, który prowadził na rzeszowskiej Słocinie ze Strugiem już 0:2. Niebylec może mówić o pechu, bo do 85. minuty prowadził również “odrobionym” meczu 6. kolejki ze Strumykiem. Malawa w pięć ostatnich minut odwróciła jednak losy spotkania.

Coś podpowiadało, że Błażowianka podzieli się punktami z Zaczerniem. I tak też było. Włókniarz mimo znakomitego początku i golu Kunynetsa w 3. minucie musiał uważać do końca meczu z Wolą Dalszą by nie stracić kompletu punktów. W barwach gości zagrał ex-Włókniarz, najstarszy spośród ligowców rzeszowskiej Klasy O 48-letni Krzysztof Kus, ale tym razem nie wpisał się na listę strzelców. Zrobił to najskuteczniejszy wśród Wolan Grzegorz Miś.

Aż 8 goli można było obejrzeć z okazji meczu rezerw Stali II z Orłem. Faworyci nie zawiedli, ale dali sobie wbić gola aż trzykrotnie.

Strumyk nadrobił zaległości, ale 8. kolejki nie zagrał. Do meczu z Sawą dojdzie dopiero 6 października. Innym spotkaniem minionej kolejki, które nie doszło do skutku w pierwotnym terminie było to Jedności z Grunwaldem. Obie ekipy nadrobią zaległości w najbliższy wtorek.

Wyniki 8. kolejki:

Komplet wyników 8. kolejki (dane pochodzą z profilu Podkarpacka Piłka Nożna (gdzie znajdziecie bieżące relacje z boisk rzeszowskiej Klasy Okręgowej):

KS Przybyszówka – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI 2:5 (0:1)
Szymon Sokal (76′), Mateusz Wojtanowski (82′) – Daniel Ziobro (54, 75′, 89′), Patryk Sobuś (43′), Sebastian Rodzeń (61′)

Błażowianka – KS Zaczernie 3:3 (2:2)
Paweł Kruła (34′), Mateusz Babiarz (38′-g, 75′) – Hubert Rączka (3′), Adrian Cieśla (21′), Marcin Kędzior (81′)

Strug Tyczyn – Aramix Niebylec 3:2 (1:2)
Konrad Zabawa (40′), Jakub Witkowski (59′), Krzysztof Domino (80′-w) – Sebastian Musiał (34′), Łukasz Góra (37′)

Włókniarz Rakszawa – Safironutrition Wola Dalsza 3:2 (1:1)
Bohdan Kunynets (3′, 54′), Adrian Szyszka (66′-g) – Grzegorz Miś (27′, 76′)

SMS Resovia II – Wisłok Strzyżów 1:2 (1:2)
Kacper Kojder (35′) – Dominik Wilk (14′), Łukasz Kosiba (44′)

Styrobud Trzeboś – KS Stobierna 1:1 (1:0)
Damian Szeliga (42′-k) – Artur Kadłubkiewicz (48′-g)

Stal II Rzeszów – Orzeł Wólka Niedźw. 5:3 (2:0)
Dariusz Jarecki (18′-w, 50′, 58′-k), Nikodem Skoczylas (45′, 48′) – Miłosz Lis (81′-g, 83′), Artem Venediktov (53′)

Jedność Niechobrz – Grunwald Budziwój
przełożony na 28/09/2021 (16:30)

Strumyk Malawa – Sawa Sonina
przełożony na 06/10/2021 (16:00)

Zaległy mecz 6. kolejki:

Strumyk Malawa – Aramix Niebylec 3:2 (1:1)
Patryk Nowak (12′-g, 85′-g), Dawid Kierepka (87′) – Łukasz Góra (45’+1-k), Sebastian Musiał (50′)

Program 9. kolejki Keeza Klasy Okręgowej:

⚽️⚽️⚽️⚽️
Strug Tyczyn – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI (niedziela, 16:00)
Zapowiedź wkrótce

⚽️⚽️⚽️
KS Stobierna – Włókniarz Rakszawa (sobota, 14:00)
Stobierna sprawdzi Włókniarza dodatkowo zmobilizowana. Transferowani latem z Włókniarza do KS-u Boczarski, Maciuła i Kadłubkiewicz pewnie będą chcieli pokazać się z dobrej strony na tle swoich byłych kolegów. A być może.. KS będzie stać na niespodziankę? Faworytem będzie tutaj jednak Włókniarz.

⚽️⚽️⚽️⚽️
KS Zaczernie – Stal II Rzeszów (sobota, 15:00)
Starcie dwóch czołowych ekip, aspirujących do pierwszej piątki. Na wiosnę tego roku minimalnie lepsze było Zaczernie, a jesienią – Stal. To powinno być starcie dwóch ekip o podobnym potencjale.

⚽️⚽️⚽️
Safironutrition Wola Dalsza – Błażowianka (sobota, 16:00)
Błażowiankę czeka wbrew pozorom trudny wyjazd. Wola Dalsza już kilka razy sprawiła faworytom niemałe problemy. Nie inaczej może być w starciu z ekipą z Błażowej.

⚽️⚽️
Grunwald Budziwój – SMS Resovia II (sobota, 16:30)
Młodzi Resoviacy są od jakiegoś czasu w niemocy i grają poniżej naszych prognoz. Grunwald z kolei ma tylko jedno oczko mniej od rywali, nie będzie faworytem, ale też nie będzie w starciu z Resoviakami na straconej pozycji. Będzie to ważny dla obu ekip mecz w kontekście walki o zachowanie ligowego bytu.

⚽️⚽️⚽️
Aramix Niebylec – Styrobud Trzeboś (niedziela, 14:00)
Niebylec limit pecha być może już wykorzystał, ale do starcia z beniaminkiem przystąpi jako outsider ligi. To kolejny mecz z kategorii “o być albo nie być”. Wygrana Styrobudu da Trzebosianom trochę ‘oddechu’, natomiast Aramixowi udałoby się dzięki ewentualnym punktom zwyczajnie nie stracić dystansu do reszty ekip strefy spadkowej.

⚽️⚽️⚽️
Wisłok Strzyżów – Strumyk Malawa (niedziela, 15:00)
Strzyżów w końcu odbił się od dna, ale w pojedynku ze Strumykiem łatwo mieć nie będzie. Obie ekipy potrafią nieźle bronić, a Strumyk ma dwójkę czołowych strzelców ligi: Kierepkę i Nowaka.

⚽️⚽️⚽️
Orzeł Wólka Niedźw. – Jedność Niechobrz (niedziela, 16:00)
Z nożem na gardle zagra w niedzielę Jedność, która – jeśli myśli o utrzymaniu.. musi urwać Orłowi, jako swojemu bezpośredniemu rywalowi w walce o utrzymanie punkty. Będzie to wyjątkowy mecz dla Sebastiana Kłeczka, który od tego sezonu prowadzi (i wspiera na boisku) ekipę z Wólki, wcześniej będąc przez długi czas związanym z Jednością, którą również dyrygował jako szkoleniowiec.

⚽️⚽️⚽️⚽️
Sawa Sonina – KS Przybyszówka (niedziela, 16:00)
To może być jedno z ciekawszych starć nadchodzącej kolejki. Zarówno Sawa, jak i KS dobrze radzą sobie w tym sezonie, jedni i drudzy mają na koncie tylko po jednej porażce. I w obu przypadkach wyjazdowo “upolował” punkty Sokół.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com