Po Pogoni duży niedosyt!

Minimalną porażkę zanotowaliśmy w drugim wakacyjnym sparingu przeciwko Pogoni Leżajsk 3:2 (2:0). Mimo prowadzenia po pierwszej odsłonie nie udało nam się dowieźć wygranej do końca, na co złożyło się piękne huknięcie z dystansu Rafała Drożdżala i stałe fragmenty – rzut wolny i karny w końcówce meczu. Była szansa na zwycięstwo, a sam sparing można uznać za wartościowy! Dla Sokoła trafiali dzisiaj Kamil Wilk i Łukasz Nizioł.

Przewaga TGS

Przy Sportowej w Leżajsku zameldowaliśmy się w piękną, choć upalną pogodę. Na warunki nie mieliśmy jednak prawa narzekać, a od samego początku zarysowała się przewaga Sokołowian, co udało się zaakcentować dwukrotnie – w 30. minucie, gdy Kamil Wilk wykorzystał zgranie od Daniela Ziobro. Kamil trafił po dobitce z ostrego kąta po tym jak wcześniej piłka odbita przez bramkarza (po wcześniejszym uderzeniu) ponownie trafiła pod nogi naszego młodego gracza. W 42. minucie wbiega ze skrzydła Wilk, odgrywa do Łukasza Nizioła, a ten, trochę na raty wpakował z bliska futbolówkę do bramki gospodarzy.

Pogoń odrabia straty

Co prawda w dalszym ciągu Sokół miał swoje szanse, a aktywni byli m.in. Patryk Sobuś i Konrad Panek, ale zabrakło szczęścia. Za to “Piwosze” najpierw popisali się pięknym trafieniem w 54. minucie (strzał Rafała Drożdżala), a następnie już w 80. minucie z rzutu wolnego z okolicy 25-metra celnie przymierzył Arkadiusz Drożdżal. Do tego w samej końcówce podyktowany zostaje rzut karny, który skutecznie wyegzekwował Rafał Drożdżal, notując drugie trafienie w meczu i gwarantując Pogoni zwycięstwo.

Komentarz trenera (Kamil Jagusiak):

Mamy za sobą drugi mecz kontrolny – tym razem sprawdzaliśmy system z jednym napastnikiem. W pierwszej połowie gra mogła się podobać, choć nie ustrzegliśmy się prostych błędów w wyprowadzeniu piłki. Duży problem mieliśmy z oceną piłki otwartej w obronie, co z kolei w druga stronę funkcjonowało bardzo dobrze. Wykorzystywaliśmy przestrzeń za linią obrony przeciwnika, a to przełożyło się na niezłe sytuacje bramkowe. W drugiej połowie wprowadzone zostały zmiany i organizacyjnie już nie wyglądaliśmy tak dobrze. Błędy w wyprowadzeniu powielały się w, nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na wytrącenie przeciwnika z ofensywy (jak w boksie, przeciwnik Cię leje, wypluwasz szczękę, dajesz sobie trochę czasu albo zaraz cię liczą). My tych momentów nie mogliśmy dzisiaj znaleźć. Wiemy nad czym pracować i jakie zmiany wprowadzać.

Dziękujemy Pogoni za sparing! Powodzenia w lidze!

Pogoń Leżajsk – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI 3:2 (0:2)

Bramki: Rafał Drożdżal (54′, 89′-k), Arkadiusz Drożdżal (80′-w) – Kamil Wilk (30′), Łukasz Nizioł (42′)

Skład (Sokół): Zawodnik testowany, Zawodnik testowany – Dominik Pietroński, Hubert Serwatka, Marcin Uram, Zawodnik testowany, Sebastian Rodzeń, Daniel Ziobro, Zawodnik testowany, Kamil Jagusiak, Patryk Sobuś, Kamil Wilk, Kamil Pilecki, Konrad Panek, Maksymilian Frącz
Trener: Kamil Jagusiak

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com