Po porażce z Sokołem wygrana z Zaczerniem!

Sokół w dzisiejszym meczu zanotował pierwsze sparingowe zwycięstwo 2:0 (1:0) w starciu z KS Zaczernie, tym samym szybko odkuwając się za poniedziałkową porażkę z imiennikiem z Kolbuszowej Dolnej 2:3 (1:0). Niestety, podczas meczu z liderem dębickiej Klasy Okręgowej groźnej kontuzji nabawił się Maciej Rząsa, którego po operacji czeka dłuższa przerwa od gry w piłkę. Maćkowi życzymy bardzo szybkiego powrotu do formy! W poniedziałek trafiał Michał Uram (z karnego) i zawodnik testowany, natomiast dzisiaj Daniel Ziobro (bezpośrednio z rzutu wolnego) i Jakub Kołodziej, dla którego była to debiutancka bramka w seniorskim TGS!

Mecz przeciwko Zaczerniu pierwotnie miał odbyć się już wczoraj, ale w związku z zalegającym na boisku w Nowej Wsi śniegiem przeniesiono zimową rywalizację do Rzeszowa na Wyspiańskiego. Sokół przystąpił do meczu w mocno eksperymentalnym ustawieniu, z Danielem Ziobro na pozycji środkowego obrońcy, który jako najstarszy na boisku zawodnik z pola dyrygował pracą defensywy TGS. Z różnych przyczyn zabrakło dzisiaj podstawowych obrońców: Tomasza Brzychczego, Dominika Pietrońskiego, Patryka Śwista i Mateusza Wilka. Oprócz nich nie mieliśmy do dyspozycji m.in. Łukasza Nizioła, Bartłomieja Bacia czy Piotra Darochy. Mimo wszystko młody zespół radził sobie na boisku nieźle, chociaż obie ekipy skupiły się bardziej na defensywie i sytuacji bramkowych nie bylo zbyt wiele. Strzelanie rozpoczęło się już w 12 minucie, gdy po faulu na Bartoszu Mice bezpośrednio z okolicy 20 metra uderzył Daniel Ziobro. Celnie, w samo okienko bramki, nie dając bramkarzowi rywala większych szans. Blisko podwyższenia rezultatu był też m.in. Mika i Nowak. Zrewanżować próbowali się też gracze z Zaczernia, ale dwukrotnie po ich strzale piłka minęła bramkę pilnowaną przez Kwietnia.

Po zmianie stron w dalszym ciągu gra była wyrównana. KS zmarnował świetną sytuację, gdy po strzale z kilku metrów od bramki piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką, a nasi gracze nie potrafili zakończyć celnym uderzeniem m.in. po wrzutce Miki. Kropkę nad “i” postawił Jakub Kołodziej, a nasz młody gracz ustrzelił swoją debiutancką bramkę w seniorach po zagraniu od zawodnika testowanego, który najpierw zakręcił w polu karnym obrońcą Zaczernia, a następnie wyłożył Kołodziejowi piłkę do praktycznie pustej bramki. Rywale próbowali jeszcze odpowiedzieć, ale między słupkami świetnie zachował się testowany zawodnik, który uratował Sokół od utraty gola.

TG Sokół Sokołów Małopolski – KS Zaczernie 2:0 (1:0)

Bramki: D.Ziobro (12-w), J.Kołodziej (85′)

Kadra: G.Kwiecień, Zawodnik testowany – J.Kołodziej, K.Sidor, D.Ziobro, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, B.Bałamut, S.Rodzeń, Zawodnik testowany, B.Mika, M.Uram, K.Nowak

TG Sokół Sokołów Małopolski – Sokół Kolbuszowa Dolna 2:3 (1:0)

Bramki: M.Uram (-k), Zawodnik testowany

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com